امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ایران 1 300x200 - ازبکستان خواستار استفاده از ظرفیت همکاری‌های متقابل با ایران استترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان در دیدار سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در این کشور گفت: «تاشکند» خواستار استفاده از ظرفیت همکاری‌های متقابل با تهران است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «حمید نیرآبادی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران طی مراسم باشکوه استوارنامه خود را تقدیم «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان  کرد.

در این مراسم همچنین «سعید الکامزی» سفیر جدید امارات متحده عربی، «نیکلای داراشنکو» سفیر جدید اوکراین، «آگوستینو پینی» سفیر جدید ایتالیا، «سعید علی اسد گیلانی» سفیر جدید پاکستان و «مانیشا پرابهات» سفیر جدید هند استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور ازبکستان کردند.

میرضیایف در این مراسم به سفرای کشورهای خارجی آغاز فعالیت آنها را تبریک گفت و برای آنان در انجام ماموریت دیپلماتیک آرزوی موفقیت کرد.

میرضیایف در این مراسم با اشاره به روابط ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: «تاشکند» خواستار استفاده از ظرفیت همکاری‌های متقابل با تهران است.

وی تاکید کرد: روسای جمهور دو کشور باید برای توسعه بیش از پیش روابط ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران توجه خاص مبذول دارند.

میرضیایف یادآور شد: هم اکنون شکل گیری شرایط مناسب برای افزایش مبادلات بازرگانی، طرح‌‌های تعاونی در صنعت و کشاورزی، سازماندهی حمل و نقل از طریق بنادر ایران بیش از هر زمان دیگر نیاز مبرم است.

رئیس جمهور ازبکستان در پایان ابراز امیدواری کرد که تجربه حرفه‌ای و دانش سفرای جدید به انجام موفقیت آمیز ماموریت دیپلماتیک آنان مبنی بر تحکیم روابط دوستانه و همکاری‌های متقابل کمک می‌کند.

سفرای کشورهای خارجی نیز از پذیرایی صمیمی رئیس جمهور ازبکستان تشکر و تاکید کردند که تمام تلاش خود را برای توسعه بیش از پیش روابط بین دولتی برای رفاه مردم به کار خواهند برد.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز