امروز : جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

چابهار ازبکستان 300x151 - ارسال آزمایشی نخستین محموله از بندر چابهار به ازبکستان و چینترکمنستان وزارت حمل و نقل ازبکستان اعلام کرد در آینده نزدیک، ارسال محموله آزمایشی از بندر چابهار به مقصد این کشور و در ادامه از طریق ازبکستان در مسیر حمل و نقل چین-اروپا سازماندهی و اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «الهام محکم‌اف» وزیر حمل و نقل ازبکستان با همتایان خود از ایران و ترکمنستان دیدار و ساده سازی قوانین حمل و نقل بین المللی بار مورد توافق 3 طرف قرار گرفت.

در حاشیه کنفرانس حمل و نقل بین المللی در عشق آباد مذاکراتی در این خصوص انجام شد و امکان توافق با طرف ترکمنستانی در مورد سازماندهی حمل و نقل به ترکیه (از طریق دریاچه وان) در طول کریدور حمل و نقل و ترانزیتی بین المللی “ازبکستانترکمنستانایران” مورد بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این، طرفین در مورد ساده سازی روند اخذ ویزای ترکمنستان توسط رانندگان ازبکستان و کاهش هزینه‌های حمل و نقل جاده‌ای به توافق رسیدند.

همچنین امکان توافق بر سر کاهش پرداخت‌ها با ایران نیز مورد رایزنی قرار گرفت.

وزارت حمل و نقل ازبکستان اعلام کرد در آینده نزدیک، حمل و نقل محموله آزمایشی از بندر چابهار به ازبکستان و همچنین از طریق ازبکستان در مسیر حمل و نقل چین-اروپا سازماندهی و اجرایی خواهد شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز