المسلمین 300x210 - اردن حکم انحلال «اخوان المسلمین» را صادر کردترکمن نیوز:  دیوان محاسبات اردن از انحلال گروه اخوان المسلمین به دلیل عدم اصلاح وضعیت قانونی و حقوقی خود خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاه خبری العهد دادگاه تجدید نظر اردن روز ۱۵ جولای ۲۰۲۰ اعلام کرد که با بررسی وضعیت قانونی و حقوقی رأی قاطع و نهایی برای منحل کردن گروه «اخوان المسلمین» صادر شد.

دادگاه تجدید نظر اردن اعلام کرد که اخوان المسلمین در اردن به‌علت عدم پایبندی این گروه به قوانین اردن منحل می‌شود.

این تصمیم دادگاه اردن در واکنش به دادخواست این گروه منحل‌شده ضد وزارت ملی زمین این کشور در زمینه ابطال مالکیت اراضی و املاک مستغلات این گروه که در سال ۲۰۱۵ وضعیت قانونی آن مشخص شده بود صادر شده است.

همچنین حکم دادگاه تجدیدنظر اردن در قالب آخرین حکم قانونی این دادگاه که مستند بر مواد قانونی دیوان‌عالی است قابل اجرا اعلام شده است.

معاذ الخوالده سخنگوی رسمی اخوان المسلمین در اردن در واکنش به این حکم دیوان محاسابات گفت: این حکم هنوز قطعی نشده است. دیوان محاسبات پرونده را به دادگاه استیناف ارائه داده است تا در این زمینه تصمیم گرفته شود. تیم حقوقی اخوان المسلمین آماده است دفاعیات قانونی خود را در این زمینه ارائه دهد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۹

۲۶ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

79118

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک