امروز : یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۹۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    84171

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:23 | ۲۰ مهر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

6 60 300x185 - ارتقا سرانه فضای آموزشی استان موجب رشد تحصیلی دانش آموزان می‌شودترکمن نیوز: استاندار گلستان با اشاره به عقب ماندگی های تاریخی استان در زمینه کمبود سرانه فضاهای آموزشی گفت: ارتقا سرانه فضای آموزشی استان موجب رشد تحصیلی دانش آموزان می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور دکتر مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی , توسعه و تجهیز مدارس تصریح کرد: در طول ۱۳ سال گذشته بطور متوسط سالی ۷۲ هزار متر مربع به سرانه فضای آموزشی استان اضافه شده اما در عین حال گلستان در حال حاضر با کمبود ۹۲ هزار متر مربع فضای آموزشی مواجه است.

وی افزود: عدم توجه به کمبود های فضای آموزشی می تواند تاثرات منفی در آینده وضعیت شهرها و بروز پدیده های همچون حاشیه نشینی و کودکان بازمانده از تحصیل داشته باشد.

استاندار گلستان یادآور شد: تلاش داریم با همکاری تمامی دلسوزان عرصه آموزش و خیرین مدرسه ساز کمبود های فضای سرانه آموزشی را جبران کنیم و پس از آن به لزوم بازسازی و مقاوم سازی مدارس بپردازیم.

حق شناس ادامه داد: خوشبختانه همکاری خیرین در گلستان به نحو ارزشمندی انجام شده و البته این روند ادامه دارد.

همچنین در این جلسه معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی , توسعه و تجهیز مدارس خاطر نشان کرد : اعتبارات استان از ۲۱ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۹۱ میلیارد تومان در سال ۹۸ افزایش یافته است.

مهرالله رخشانی مهر گفت: علاوه بر آن پارسال هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، ۳۵ میلیارد ریال از محل ردیف تجهیزات مناطق محروم، ۴۰ میلیارد ریال از محل حساب ذخیره ارزی، ۵۰ میلیارد ریال از ردیف اصلی سیستم گرمایشی و سرمایشی و ۳۵۰ میلیارد ریال از محل پروژه‌های مشارکتی به گلستان اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه در گلستان مدارس خشتی و گلی وجود ندارد و همه مدارس به سوخت گاز طبیعی مجهز هستند گفت: راه حل ساخت مدارس به تعداد کافی و تجهیز به امکانات جدید در گرو استفاده بیشتر از مشارکت خیرین و مردم است.

رییس سازمان نوسازی , توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به طرح آجر به آجر گفت: در سال جاری پیش بینی کمک ۲۵۰۰ میلیارد تومانی خیرین شده است که ۲۱۰۰ میلیارد از محل کمک های کلان و با بقی از محل طرح آجر به آجر که ۴ روز است آغاز گردیده و ۴۸ هزار نفر با هر مبلغی می توانند مشارکت کنند، تامین خواهد شد.

ارتقا سرانه فضای آموزشی استان موجب رشد تحصیلی دانش آموزان می شود

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز