داداشی 300x256 - ادامه روند کاهش بارندگی در آبان ماه و سال زراعی 1400-1399 نسبت به دوره آماری گلستانترکمن نیوز:  مدیر کل هواشناسی استان از ادامه روند کاهشی میزان بارندگی در آذرماه ۱۳۹۹ وسال زراعی۱۴۰۰-۱۳۹۹ نسبت به دوره آماری بلند مدت استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نوربخش داداشی در گفتگو با اصحاب رسانه در تحلیل شرایط آب و هوایی آبان ۱۳۹۹ و آغاز سال زراعی جدید گفت : در آبان ۹۹ میانگین بارش ایستگاههای سینوپتیک استان ۲۰٫۹ میلیمتر بوده است بطوریکه ۶۰ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش بارش رخ داده و این کاهش در همه نقاط استان بوده و در مقایسه با سال زراعی نیز میانگین بارش استان به مقدار ۵۳ میلیمتر و با کاهش ۳۳ درصدی مواجه شده است.

وی افزود: در آبان ۹۹ بیشترین مقدار بارش در بین ایستگاه های سینوپتیک مربوط به هاشم آباد گرگان به میزان ۲۸٫۸ میلیمتر و کمترین بارش مربوط به مراوه تپه به میزان ۱۳٫۲ میلیمتر بوده است ولی بر اساس پیش بینی فصلی در آذرماه میانگین بارش استان در بیشتر مناطق در حد نرمال بوده و بجز نواحی شمال شرق استان که با کاهش ۱۰ درصدی نسبت به میانگین آمار بلند مدت مواجه خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: در آبان ۹۹ متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۱۶٫۶ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۱٫۱ درجه نسبت به متوسط آبان ماه افزایش داشته است.

حداکثر دمای ثبت شده به میزان ۳۷٫۲ درجه سلسیوس در گنبدکاوس و حداقل دمای ثبت شده به میزان ۰٫۵ درجه سلسیوس در گرگان به ثبت رسیده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۳

۰۱ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

85924

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک