اسلامی مساجد چین 300x200 - ادامه حذف نمادهای اسلامی از مساجد چین در بحبوحه شیوع کروناترکمن نیوز:  استان مرکزی هنان با جمعیت زیادی از قوم مسلمان هوئی، همواره هدف اسلام‌ستیزی حزب حاکم چین بوده است. تلاش برای بخشیدن ظاهر چینی به مساجد این استان، حتی در دوران شیوع کرونا نیز متوقف نشده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از بیتر وینتر، به گفته یک امام جماعت اهل شهر شانگکوی، به دنبال دستورات دولت مرکزی مبنی بر چینی‌سازی بیش از هزار مسجد در سطح این استان، در ماه آوریل، معماری پنج مسجد در منطقه مینکوان هدف تخریب و اصلاح قرار گرفت. مساجد در دهکده ژائیژوانگ از توابع بودانگ و دهکده ژانگژوانگ از توابع هوجی از جمله مکان‌هایی بودند که هدف تخریب قرار گرفتند.

این امام جماعت افزود: مقامات تهدید کردند که هر کس به سیاست‌های دولت اعتراض یا با آنها مخالفت کند، دستگیر خواهد شد.

یکی از مسلمانان این منطقه می‌گوید: بهتر است هزینه تخریب مساجد و نمادهای دینی، صرف ساخت جاده یا کمک به سالمندانی شود که خانواده‌ای ندارند که از آنها حمایت کند.

مسجد ونودیان در منطقه جیان آن در شهر زوچانگ با چهار صد سال قدمت در سال ۱۹۹۸ با پولی که از مسلمانان این منطقه جمع شد، بازسازی شد. در ماه آوریل اداره امور دینی کارگرانی را استخدام کرد تا گنبد و نماد ماه و ستاره را از فراز این مسجد حذف و نمادهای معماری چینی را جایگزین کنند.
همچنین در منطقه خودمختار نینگزیا هوئی، پدیده تخریب نمادهای اسلامی در ماه آوریل ادامه داشته است. کارمند یکی از مساجد این منطقه می‌گوید: کار تخریب مساجد با خشونت و سریع انجام می‌شود و هر کس که سعی کند مانع از این کار شود، دستگیر می‌شود.

بر اساس قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۷ از سوی دولت چین با عنوان «چینی‌سازی اسلام» تصویب شد، نمادهای اسلامی از مساجد حذف و فرهنگ اسلامی از کل کشور زدوده خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۷

۱۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78413

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک