امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    98445

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    23:16 | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بندرترکمن 2 300x199 - ادامه تخلفات برخی اعضای شورای شهر و شهرداری بندرترکمن در سایه سکوت معنی‌دار مسئولین!!ترکمن نیوز – طاهر جانی:  کمتر از یکماه دیگر شوراهای دوره پنجم شهر و روستا به پایان ماموریت چهارساله خود می رسند و این در حالی است که شورای شهر بندرترکمن به تازگی مجددا با ارسال هفت مورد سوال و تذکر دیگر به ساختمان شهرداری از نورمحمد تراج خواسته است تا درباره جابجایی آلاچیق ( واگذاری اموال عمومی به غیر) به محوطه کارخانه یخ، چرایی اهدا کارت هدیه به عده ای از افراد خاص، تنظیم منجر به بازداشت ائتلاف هفت نفره در جریان انتخابات اخیر و مواردی دیگر از جمله چرایی بهره برداری پیمانکار سنگ شکن شصت کلا از دستگاه “لودر” متعلق به شهرداری آن هم بدون عقد قرار داد ( واگذاری اموال عمومی به غیر) ، عدم نظارت و حفاظت از اموال شهرداری در محوطه محل شنا ( ترک فعل و مسئولیت)، عدم اجرایی شدن حکم دادگاه مربوط به پارک شهید حافظی، افزایش غیر قانونی نیرو در واحد خدمات شهری و عدم تایید و تصویب قرارداد خدمات شهری در شورای شهر پاسخ های قانع کننده و منطقی ارائه دهد.

اینها مواردی هستند که پیشتر نیز شرح مستندشان از طریق رسانه های استانی به سمع و نظر اهالی رسیده و از سوی اعضای شورا در حال پیگیری می باشند.

در این مسئله که نورمحمد طراج ناتوان تر از آن است تا بتواند تخلفات خود و دو عضو شورای شهر، ” تاج محمد قزل و تایماز ایری” را توجیه نماید، کوچکترین شکی وجود ندارد. از سوی دیگر مشخص نیست که پرونده این موارد تخلف تا روز شروع بکار رسمی شورای دوره ششم بندرترکمن به چه سرانجامی منجر گردد. بعلاوه این پرسش نیز مطرح است که حراست شهرداری و مسئولین ذی ربط شهرستانی و استانی تا چه حد از مسائل و مشکلات مذکور آگاهی داشته و چه اقداماتی در راستای پیشگیری بعمل آورده اند؟

بررسی های میدانی نشان می دهند شهردار تراج که کماکان بر مثبت بودن عملکردش در شهرداری بندرترکمن اصرار می ورزد، اخیرا طی نصب چندین بنر در نقاط مختلف شهر با عنوان مژده به شهروندان، ضمن ارائه گزارش های غیر واقعی و بدون مستند، خود را جزو بهترین شهرداران استان گلستان معرفی کرده است!!!
البته با نگاهی به چهره شهر بسادگی می توان رتبه واقعی بندرترکمن را به لحاظ نبود پیشرفت، توسعه و رتبه دریافت.

اینها مجموعه عملکردهای شهرداری هستند که در روز انتخابات دست به تنظیم ائتلاف پنهانی می زند، متعاقب آن ساعاتی بازداشت می شود، اما با بی احترامی به مردم و رسانه ها، از ارائه پاسخ شفاف به موارد خودداری می ورزد. جالبتر آنکه مدافعین وی در شورای شهر که روزی به بهانه خدمت عادلانه به مردم در پیشگاه قرآن قسم یاد کرده اند، بارها و بارها به دفاع بی دلیل از عملکرد نامبرده پرداخته و وظایف شان در قبال جامعه را به باد فراموشی سپرده اند!!!

آنها در این روزهای واپسین به جای آنکه قدمی در جهت بهبود وضعیت و نظافت شهر از طریق مکانیزه کردن خدمات بردارند با اصرار و همسو با نورمحمد طراج ضمن استخدام فامیل درجه یک و دوستان نور چشمی خود، به صورت غیرقانونی و بدون مصوبه شورا بار مالی مضاعفی را به آن مجموعه شهری تحمیل کرده اند.

اکنون به این نکته می رسیم که مسئولین چه زمانی را برای رسیدگی به تخلفات ادامه دار شهردار و دوستان وی در شورای شهر پنجم در نظر گرفته اند؟ پرسشی که همچنان بی جواب مانده است!!

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز