امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

javer gonbad namazjome 300x208 - اخلاق حسنه نخستین پله رسیدن به کمال انسانیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه ۳۰ آذرماه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین و استجابت دعای مومنین در روز مبارک جمعه بخصوص جهت رفع گرفتاری ها و مشکلات اقتصادی قشرهای مستضعف جامعه؛ به مردم توصیه کرد در روابط اجتماعی اخلاقیات اسلامی و انسانی هرچه بیشتر را رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حاج آخوند عبدالکریم جاور سیره و سنت پیامبر (ص) را بهترین الگوی اخلاقی بشریت برشمرد و اظهار داشت: برای دستیابی به اخلاق حسنه اول باید عشق (حب) پیامبر (ص) را در وجودمان تقویت و زنده کنیم و سپس با الگو قرار دادن و عمل به سیره و سنت ایشان اخلاقیات دینی و انسانی را در خود نهادینه کنیم .

وی ضمن دعوت مردم به همیاری و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در شرایط بد اقتصادی موجود تصریح کرد: تنها توشه شما مومنین در روز قیامت همین اعمال حسنه، حمایت ها و رفتارهای پسندیدتان با مردم خواهد بود و شایسته است، تلاش کنیم و از خداوند بخواهیم تا بهترین و خالص ترین رفتارها را آموخته و به آن عمل کنیم.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: رفتارهای نیکوی انسان وقتی با خدا ترسی همراه می شوند، ایمان مومن را به کمال می رساند و از سوی دیگر جایگاه اجتماعی و مردمی برای وی به ارمغان می آورد . پس سعی کنیم پیش از هر سخن و عملی بر نفس خود غلبه داشته و نسبت به کاری که انجام می دهیم تامل و تعقل داشته باشیم.

حاج آخوند عبدالکریم جاور چهار راهکار غلبه بر نفس را نصیحت صادقانه، شناخت دوست و دشمن، شرکت در کلاس های آموزشی علمی– دینی و عمل به سنت پیامبر بر شمرد و اظهارداشت: چنانچه فردی از اشخصاصی که نصیحت های صادقانه ای دارند بهره ببرد و بتواند دوست و دشمن خود را شناخته و از هم تفکیک نماید و نیز در جهت حضور در کلاس های آموزش علمی – دینی مجاهدت کند و سعی در آشنایی و عمل به سیرت و سنت پیامبر(ص) نماید تقینا بر نفس خود غلبه خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به تورم اقتصادی و وضعیت نامناسب بسیاری از مردم جامعه اظهار داشت: امروزه بسیاری از مردم از حداقل های معیشت و رفاه برخوردارند و نیازمند دستگیری و حمایت هستند لذا از همه مردم شریف می خواهم در شرایط کنونی حمایت انسان دوستانه خود را از نزدیکان، دوستان، همسایگان نیازمند هرگز دریغ نکنند.

گفتنی است: پس از اقامه نماز جمعه امروز (۳۰ آذرماه) با حضور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس،‌ کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گنبد کاووس؛ میز خدمت در مصلی نمازجمعه اهل سنت گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز