امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۰۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

n82956942 72412651 300x187 - اختصاص 90 میلیارد تومان برای تعریض جاده اصلی مینودشت به گالیکشاخبار استانی- ترکمن نیوز- نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور مبلغ ۹۰ میلیارد تومان برای مسیر اصلی مینودشت به گالیکش در جاده اصلی به مشهدمقدس اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ شهرام کوسه غراوی در مراسم متمرکز پروژه‌های دهه فجر شهرستان گالیکش اظهارداشت: در تقاطع همسطح ۲ راهی کلاله تصادفات زیادی منجر به فوت صورت می گرفت و توانستیم در سفر رئیس جمهور به استان گلستان مبلغ ۵ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه اعتبار بگیریم.

وی افزود: بیمارستان ۹۱ تختخوابی شهرستان گالیکش از آرزوهای دیرینه مردم بود که در سال گذشته ردیف بودجه به آن تعلق گرفت. در سفر رئیس جمهور ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تا تابستان ۹۸ اسکلت این پروژه به اتمام برسد و در کوتاه‌ترین زمانی این بیمارستان به بهره‌برداری کامل برسد.

نماینده شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در نظر داریم بیمارستان این شهرستان را تخصصی کنیم تا همه مردم استان گلستان بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: سالن ورزشی فارسیان که چند سالی بلاتکلیف بود با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

غراوی درباره مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان گالیکش گفت: این کارخانه معضلات و مشکلات زیست محیطی را برای مردم شهرستان ایجاد کرده بود که با رایزنی‌های انجام شده با مدیرعامل قرار شد پارک جنگلی در کنار این کارخانه احداث کند و در سال آینده در قسمت‌هایی تخریب‌هایی که توسط این کارخانه صورت گرفته، درخت‌کاری انجام شود.

نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه سعی و تلاش نمایندگان این بود که در بودجه ۹۸ اتفاقات خوبی رقم بخورد اما قبول کنید که در این شرایط خاص و با توجه به محدودیت اعتباری باید بخش خصوصی را حمایت کنیم. اگر این بخش تقویت شود برکات آن شامل مردم می شود.

حسین مایلی فرماندار شهرستان گالیکش هم در این مراسم اظهارداشت: ۵۷۳ پروژه عمرانی اقتصادی اشتغالزایی امروز افتتاح و کلنگ زنی شد که ۲۷۶ پروژه در حوزه عمرانی برای شهرستان است.

وی افزود: از ۲۷۶ پروژه عمرانی تعداد ۲۷۴ پروژه افتتاح و ۲ پروژه با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود. ۲۷ پروژه اشتغالزایی با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان نیز در پروژه های دهه فجر امسال قرار دارد.

سرپرست فرمانداری گالیکش بیان داشت: هنر فرش یکی از صنعت هایی است که در گذشته توسط بانوان ایجاد میشد و به آن کمتر توجه شده بود که امروزه ۱۱۴ بانو در این صنعت در شهرستان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ۲۱ واحد سرمایه‌گذاری با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی یک‌هزار و ۳۰۰ نفر در شهرستان فعالیت دارد.

منبع: tasnimnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز