امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

n82795220 72109895 300x192 - اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار برای دیوار تاریخی گرگاناخبار میراث فرهنگی- ترکمن نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای دیوار بزرگ و تاریخی گرگان تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان با اشاره به دستاوردهای این سفر در حوزه گردشگری استان گلستان اظهارداشت: یکی از دستاوردهای سفر رئیس جمهور به استان در حوزه میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری تخصیص ۷۰ میلیارد ریال به پروژه دیوار بزرگ گرگان به عنوان سومین دیوارطولانی جهان بوده است.

وی با اشاره به اعتبارات مصوب شده در سفر اخیر رئیس جمهور به استان گلستان در حوزه این اداره کل گفت: یکی از مصوبات در این حوزه اختصاص ۷۰ میلیارد ریال ردیف بودجه ای به دیوار بزرگ گرگان بود.

مدیر کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به این که کاوش های باستان شناسی در دیوار گرگان با تاسیس دفتر پایگاه دیوار در گرگان از سال ۱۳۷۹ آغاز شده است, خاطر نشان کرد: در مدت این ۲۰ سال , تنها حدود ۳۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

کریمی افزود: این در حالی است که با پیگیری های انجام شده و در سفر اخیر دولت تدبیر و امید به استان گلستان ۷۰ میلیارد ریال برای این اثر تاریخی اعتبار تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به این که تهیه پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ گرگان از اولویت های اساسی این طرح می باشد گفت : انجام مطالعات و اجرای فاز یک طرح دیوار دفاعی گرگان شامل آزادسازی و تملک عرصه و حریم , مطالعه و بازسازی بخشی از دیوار گرگان، حفاظت و آماده سازی و مرمت پایگاه های حفاظتی و پژوهشی از جمله اقدامات آتی این اداره کل در این پروژه است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز