امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

گندمکاران گلستان - اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت طلب گندمگاران گلستانترکمن نیوز:  سه هزار میلیاد تومان برای پرداخت طلب گندمکاران گلستان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از صداوسیما، نشست نمایندگان گلستان و رئیس اتاق بازرگانی با وزیر جهاد کشاورزی مصوب شد این میزان طلب ، بطور متوازن به نسبت گندم تحویلی بین تمام کشاورزان استان توزیع شود.

در این نشست که در دفتر سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در تهران برگزار شد همچنین برای کاهش خاموشى چاههاى کشاورزى استان تصمیماتی گرفته شد.

همچنین با پیشنهاد نمایندگان مردم گلستان در مجلس، رئیس اتاق بازرگانی گرگان و یکی از تولیدکنندگان روغن خام استان مقرر شد بانک کشاورزی تسهیلات لازم براى پرداخت باقیمانده طلب کشاورزان کلزا کار به کارخانه‌های روغن کشی که این محصول را از با قیمتی بالاتر از نرخ تضمینی دولتی خریداری کرده اند پرداخت شود.

آقای ساداتی نژاد وزیر کشاورزی در این نشست با بیان اینکه همدلی دولت و مجلس راه را برای سیاستگذاری و تصمیم گیری در بخش کشاورزی هموار و مشکلات را کاهش می‌دهد تاکید کرد: کشاورز نباید دغدغه نهاده یا دریافت وجه محصول خود را داشته باشد و دولت تلاش دارد با برنامه‌ای مدون مشکلات را به حداقل برساند.
آقایان غلامرضا منتظری و سنگدوینی نمانیدگان گرگان و آق قلا در مجلس و نوروزی نماینده علی آباد کتول نیز در دیدار با وزیر مشکلات کشاورزی بخش کشاورزی گلستان را مطرح کردند.
نمایندگان تاکید کردند پرداخت مطالبات، تحویل کود، بذر، سم و دیگر نهاده‌ها و ادوات کشاورزی باید به موقع و آسان در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

چوپانی رئیس اتاق باررگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان هم با تشکر از تلاش نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و وزیر کشاورزی برای حل مشکلات کشاورزان گفت: از دولت و مجلس انتظار می‌رود با حضور هر چه بیشتر در میان کشاورزان، مشکلات آن‌ها را بموقع رصد و حل کنند.

وی افزود: افزایش قیمت محصولات اساسی انگیزه کشاورزان را برای تولید بیشتر و ارتقا کیفیت محصولات بالا می‌برد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز