امروز : چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

asfalt gonbad 300x169 - اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت روستاهای گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس بنیاد مسکن گنبدکاووس با اشاره به اینکه معابر ۸۰ روستای گنبدکاووس نیاز به زیرسازی و آسفالت دارد گفت: معابر روستایی ۴۷ روستا به متراژ ۳۶۰ هزار مترمربع با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال آسفال شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  ولی‌الله رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال گذشته از محل قیر رایگان مصوب شد تا معابر ۵۰ روستا آسفالت شود. تاکنون از محل قیر رایگان به ارزش ۱۹۰ میلیارد ریال ۳۶۰ هزار مترمربع شامل ۴۷ روستا زیرسازی و آسفالت شده است.

وی افزود: از ۱۷۰ روستا شهرستان گنبدکاووس حدود ۸۰ روستا نیاز به زیرسازی و آسفالت دارند که امید داریم بتوانیم با تخصیص اعتبار این روستاها را نیز آسفالت کنیم.

رئیس بنیاد مسکن گنبدکاووس بیان داشت: برای آسفالت این ۸۰ روستا به عرض متوسط ۱۲ مترمربع در فاز نخست نیاز به ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار داریم.

وی ادامه داد: در طرحی با مشارکت دهیاری‌ها نیز پروژه آسفالت و زیرسازی برخی روستاها انجام می‌گیرد. با توجه به کمبود اعتبارات این طرح می‌تواند در رفع مشکلات معابر روستایی تاثیرگذار باشد.

رضایی گفت: صورتجلسه‌ای از سوی کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی و باغی ابلاغ شده است. در این صورتجلسه روستاهایی که در حریم شهر قرار ندارند و ۵ سال از عمر طرح هادی آنها گذشته و تا شعاع ۵۰ متری از بافت قبلی فاصله دارند قابلیت طرح موضوع در کمیسیون مغایرت های اساسی طرح هادی را دارند.

رئیس بنیاد مسکن گنبدکاووس خاطرنشان کرد: این صورتجلسه به هیچ عنوان به منزله الحاق به بافت تلقی نمی‌شود و امکان الحاق به بافت باید در کمیسیون تابع مقرارت خاص انجام شود.

وی اضافه کرد: از خرید و فروش زمین در شعاع ۵۰ متری با این ذهنیت که به بافت روستا الحاق می‌شود، خودداری شود.اهالی روستاها مراقب باشند افراد سودجو از بی‌اطلاعی اهالی روستا سوءاستفاده کرده و با این صورتجلسه اراضی خود را تحت عنوان اراضی الحاق شده به بافت می‌فروشند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:tasnim

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز