فاضلاب گنبدکاووس 300x188 - اختصاص ۱۴۱ میلیارد ریال به طرح فاضلاب گنبدکاووسترکمن نیوز:  مدیر امور آب و فاضلاب منطقه گنبدکاووس گفت: طرح جمع‌آوری فاضلاب این شهر و انجام اقداماتی مانند لایروبی ۹۱ کیلومتر خط انتقال و شبکه اصلی فاضلاب، تکمیل تصفیه‌خانه، تکمیل ایستگاه پمپاژ شماره ۹ و سیستم برق‌رسانی با اختصاص ۱۴۱ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه امسال در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حسین سعیدی‌راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از اعتبارات اختصاص یافته برای طرح ملی جمع آوری فاضلاب گنبدکاووس، ۶۴ میلیارد ریال برای شستشو و لایروبی و اجرای بخشی از خط انتقال و شبکه اصلی، ۳۸ میلیارد ریال برای تکمیل تصفیه‌ خانه و ۳۹ میلیارد ریال برای تکمیل ایستگاه پمپاژ شماره ۹ و اجرای سیستم برق آن هزینه خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون عملیات اجرایی این طرح ها توسط چهار پیمانکار در دست انجام است.

سعیدی راد اضافه کرد: عملیات اجرایی طرح ملی جمع آوری فاضلاب گنبدکاووس از سال ۷۴ شروع شده و تاکنون هفت کیلومتر خط انتقال، ۸۴ کیلومتر شبکه اصلی درون شهری با مجموع ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، احداث سازه ۱۴ ایستگاه پمپاژ بدون انجام سیستم مکانیکال و برق آنها و احداث تصفیه خانه با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد انجام شد.

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه گنبدکاووس ادامه داد: تکمیل و بهره‌برداری از مرحله نخست طرح ملی فاضلاب این شهر با واگذاری پنج هزار اشتراک فاضلاب به ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که پیگیری برای تخصیص این اعتبار در حال انجام است.

طرح ملی جمع‌آوری فاضلاب شهر گنبدکاووس با هدف ساماندهی فاضلاب شهری و بازتولید ۳۰ تا ۴۰ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز برای مصارف زراعی و صنعتی از سال ۱۳۷۴ آغاز شد.

این طرح ملی برای افق ۱۴۰۰ و پوشش جمعیت ۳۰۰ هزار نفری پیش بینی شده است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۶

۲۳ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86968

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک