امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    116511

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:25 | ۰۳ دی ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

تعاونی - اختصاص چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال وام برای رونق شرکت‌های تعاونی گلستانترکمن نیوز:  معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از اختصاص چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال وام ارزان قیمت در قالب جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ برای رونق شرکت‌های تعاونی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ وحید بای اظهار کرد: این وام مطابق اولویت و پس از مشخص شدن رسته‌های فعالیت شرکت‌های تعاونی پرداخت خواهد شد.

به گفته وی در گلستان بیش از ۱۰ هزار شرکت تعاونی در ۱۵ رشته با سرمایه کلان ثبت شده است که به کارگیری صحیح این سرمایه در مسیر اشتغال و تولید می‌تواند، نقش بسزایی در توسعه استان ایفا کند.

شرکت تعاونی‌های گلستان اغلب در رشته‌های تامین نیاز صنفی، صنعتی، تولیدی توزیعی، تامین نیاز تولید کنندگان، خدمات، تامین نیاز مصرف کنندگان، حمل و نقل، سهام عدالت، عمرانی، فرش دستباف، مسکن، معدنی، چند منظوره و کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

براساس نظر کارشناسان اقتصادی، گلستان ظرفیت بکری در بخش‌های کشاورزی، خدمات و صنعت دارد که توسعه بخش‌های تعاونی به رونق تولید و اقتصاد استان و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید منجر خواهد شد که پیش شرط آن توجه به این رفع مسائل و مشکلات پیش‌روی تعاونی‌ها است.

استقرار دبیرخانه تسهیلات جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ در تعاون گلستان

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان همچنین از استقرار دبیرخانه جذب تسهیلات جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ استان در این اداره کل خبر داد و گفت: در مجموع ۱۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در این قالب به استان اختصاص داده شده است.

بای ادامه داد: اولویت جذب این اعتبار برای ایجاد فرصت‌های شغلی در گلستان، طرح‌های وابسته به بنیاد مستضعفان، بسیج سازندگی، بنیاد برکت، نیروهای مسلح ( مهارت‌آموزی سربازان) و آستان قدس رضوی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی گفت: پرداخت این وام هم به شرکت‌های تعاونی یا افراد واجد شرایط استان در قالب ایجاد سامانه‌ای تحت عنوان جامع تسهیلات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف نظارت هرچه بهتر و جلوگیری از انحراف، صورت می‌گیرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز