توسعه آسیا ازبکستان 1 300x168 - اختصاص وام 93 میلیون دلاری بانک توسعه آسیا به ازبکستان برای اشتغال‌زاییترکمن نیوز:  بانک توسعه آسیا برای اجرای طرح افزایش اشتغال در ازبکستان به این کشور معادل ۹۳ میلیون دلار وام اختصاص داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «سین لون» کارشناس ارشد بخش اجتماعی بانک توسعه آسیا گفت: این کشور برای تشویق رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال از پتانسیل زیادی برخوردار است اما کمبود مهارت مانع جدی بر سر راه رشد بخش خصوصی و تنوع بخشی اقتصاد است.

وی افزود: این طرح در مساعدت به افزایش اشتغال به خصوص برای جوانان نقش قابل ملاحظه‌ای ایفا و برای دانشجویان و افراد دنبال کار کسب مهارت مورد نیاز برای موفقیت در بازار کار را فراهم می‌کند.

طرح «توسعه مهارت برای اقتصاد معاصر» رشد نیروی انسانی متخصص در ۵ زمینه اولویت دار در زمینه ساختمانی، تولیدات نساجی و دوزندگی، فن آوری‌های اطلاع رسانی، تجارت کشاورزی و صنعت غذایی، تعمیر و ارائه خدمات فنی را در نظر دارد.

این طرح حداقل برای ۶۰ هزار نفر، ۴۸ هزار نفر بیکار و ۵۰۰ نفر افراد با امکانات محدود منفعت دارد.

بانک توسعه آسیا در سال ۱۹۶۶ میلادی برای حمایت از توسعه اقتصادی، همگرایی منطقه‌ای و رشد پایدار در آسیا و منطقه اقیانوس آرام در مانیل فیلیپین تاسیس شده است.

هم اکنون ۶۷ کشور جهان عضو این بانک است.

ازبکستان در سال ۱۹۹۵ میلادی به عضویت بانک توسعه آسیا پیوست و این نهاد مالی از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون ۷۵ وام به ارزش کلی ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در اختیار این کشور قرار داده است.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۶

۲۵ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

87079

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک