رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه تپه خبر داد:

مراوه تپه-ترکمن نیوز-  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه تپه گفت: وام ۲۰ میلیونی با سودکم به روستاییان مراوه ای پرداخت می‌شود.

marave 28az 300x169 - اختصاص وام ۲۰ میلیونی مقاوم سازی مسکن به روستاییان مراوه تپه‌ای

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  راه اترک، مهندس مرتضی صابری رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه تپه از قرعه کشی زمین برای جوانان روستای عرب قاری حاجی خبر داد و گفت: روستای عرب قاری حاجی، جز روستاهای ایمن سازی است که بنیاد مسکن اقدام به تملک و واگذاری زمین در این روستا نموده است که در سالهای قبل زمینی تملک شد و به افراد موجود در کارگروه حوادث روستا واگذار گردد.اما جوانان متاهل روستا روز به روز بیشتر و نیاز به پیگیری تملک زمینی دیگر گردید که با مساعدت مسئولین شهرستانی و استانی و ملی, این مهم انجام شد.

صابری گفت:با اقدامات صورت گرفته، زمین به این جوانان با تایید شورا و دهیاری واگذار گردید که تاکنون دو مرحله واگذاری زمین در دو فاز ۲۷ قطعه و ۱۸ قطعه انجام شد که مطابق قوانین, عواید حاصل از فروش زمین صرف شن ریزی معابر و اجرای طرح هادی در این روستاها خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت سایر روستاهای شهرستان هم گفت: از ۵۰ روستای در معرض خطر شناسایی شده در استان گلستان، ۲۲روستا در شهرستان مراوه تپه هست که از این تعداد۱۷ روستا جز روستاهای ایمن سازی و ۵روستا جز روستاهای جابه جایی هستند.

رئیس اداره بنیاد مسکن مراوه تپه اضافه کرد: در سال جاری واگذاری زمین در دالی بق قجه بالا، قرناوه علیا و عرب قاری حاجی را داشتیم و در حال حاضر امکان واگذاری زمین در روستای آق چاتال را هم داریم که منتظر نظر شورا و دهیار این روستا هستیم.

صابری ادامه داد: در همین راستا ساخت ۴۹ واحد مسکن روستایی نیز در سایت چنارلی جهت واگذاری مسکن به متقاضیان در دستور کار قرار دارد که در مرحله مناقصه پروژه هستیم.

مرتضی صبری گفت: جا دارد در پایان از همه روستاییان عزیز تقاضا کنیم با عنایت به زلزله های اخیر در غرب کشور از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی به مبلغ ۲۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۵درصد و دوره پرداخت ۱۵ ساله استفاده کنند تا خدای نکرده شاهد اتفاق ناگوار در سطح شهرستان نباشیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۴

۲۸ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

8263

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک