وزیر امور اقتصاد و دارایی استاندار گلستان 300x225 - اختصاص ردیف در بودجه سال آینده برای احداث بندر در گلستان روند توسعه استان را تسریع می کندترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری در استان اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی می تواند با اختصاص ردیف بودجه جهت احداث بندر در گلستان روند توسعه استان را تسریع کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در دیدار با سید علی محمد موسوی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور و دکتر ابوالفضل کوده ئی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی ، تصریح کرد:گلستان از ظرفیت های بالای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف برخوردار است و هدایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی به سمت این استان می تواند موجب پیشرفت و رشد گلستان شود.

وی با تشریح ویژگی های گلستان گفت: بخش عمده ای از ۳۶۰ قلم کالای تجاری ایران که می تواند در پیمان اوراسیا مورد تبادل قرار گیرد, در گلستان تولید می شود و این استان علی رغم آنکه کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده در تولید ۱۵ محصول رتبه تک رقمی را داراست.
استاندار گلستان یادآور شد: این استان دارای ۲۵۰ روز آفتابی مناسب برای کشت گلخانه ای, اقلیم های مختلف آب و هوایی جهت جذب گردشگران و صنایع مرتبط با آب , مرز زمینی , دریایی, هوایی و ریلی است که می تواند در جذب سرمایه گذاران موثر باشد.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در حوزه فاضلاب و تامین زیرساخت های منطقه  اقتصادی اترک می تواند روند توسعه گلستان را تسریع کند.
همچنین در این دیدار دکتر سید علی محمد موسوی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور: اظهار کرد : هدف ما از سفر به گلستان بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری در گلستان و هدایت سرمایه گذاران به سمت این استان است.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۱۹

۱۶ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83959

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک