ترکمن نیوز 300x213 - اختصاص بیش از 100 میلیون دلار اعتبار برای پروژه‌های بخش خدمات در ازبکستانترکمن نیوز:  رئیس جمهورازبکستان ریاست کنفرانس ویدئویی توسعه خدمات و گردشگری را بر عهده داشت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن،   در این جلسه، خاطرنشان گردید که بخش خدمات یکی از منابع اصلی اشتغال در شهرها و هم در مناطق روستایی است. سهم آن در تولید ناخالص داخلی ازبکستان ۳۵ درصد است.

براساس اعلام سازمان بین المللی کار، افزایش ۱ درصدی صنعت خدمات باعث کاهش ۱٫۵ درصدی فقر می شود.

شوکت میرضیایف، متذکر شد که از امکانات بخش خدمات در ازبکستان بطور کامل استفاده نشده است و نمایانگر این است که خدمات محلی از قبیل تعمیر لوازم خانگی، خشک شویی، طراحی رایانه، حسابداری، تبلیغات و مراقبت های پزشکی به اندازه کافی توسعه نیافته است.

این نشان دهنده پتانسیل عظیم در بخش خدمات است.

بر اساس برآوردها، حداقل ۱۶۰ هزار شغل می توانند در این بخش از اقتصاد ایجاد شوند.

توسعه حوزه خدمات بدون حمایت مالی غیرممکن است. به همین دلیل، رئیس جمهور ازبکستان مصوبه ای را امضا کرد که طبق آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار اعتبار از صندوق بازسازی و توسعه برای پروژه های بخش خدمات فراهم می گردد. این وجوه هم از طریق بانکهای دولتی و هم خصوصی با نرخ بیش از ۱۵ درصد اختصاص می یابد.
در این جلسه، موضوعات توسعه گردشگری داخلی نیز مطرح گردید. ارزیابی ها، امکان ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر در این حوزه را نشان می دهد. طبق این طرح، در صنایع مرتبط از جمله تشریفات، حمل و نقل و خرده فروشی مشاغل زیادی ایجاد می شود.

همچنین خاطرنشان شد: در هر منطقه فرصت های زیادی از جمله جاذبه های توریستی وجود دارد.

رئیس جمهور به کمیته دولتی توسعه گردشگری و وزارتخانه ها، آژانس ها و حاکمیت ها دستور داد تا مسیرهای جدیدی را برای افزایش گردشگری داخلی، تعداد مراکز گردشگری با ساخت و سازهای سبک، افزایش گردشگری پزشکی و درمانی ایجاد کنند.

به رؤسا و مسٔولین بخش دستور داده شد که از رعایت دقیق قوانین قرنطینه در کلیه اماکن گردشگری، در هتل ها و رستوران ها اطمینان حاصل کنند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۱

۳۱ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77388

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک