محمد حمیدی در مراسم معارفه عنوان کرد:

آق قلا-ترکمن نیوز-  مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گلستان گفت: بودجه سال جاری شهرداری آق قلا ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مصوب شده که در ۷ ماهه امسال بالغ بر۶۲ درصد آن محقق شده است.

moarefe 13az 300x173 - اختصاص بیش از ۸ میلیارد تومان به شهرداری آق‌قلا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،   تسنیم،محمد حمیدی  در آیین تکریم و معارفه شهردار جدید شهر آق‌قلا اظهار داشت: در سال گذشته ۹۸ درصد بودجه تصویبی شهرداری آق قلا محقق شده که امسال هم با تلاش شورا و شهردار باید تلاش شود مشکلات موجود به ویژه در حوزه مالی و اداری برطرف شود.

وی با اشاره به وضعیت بودجه شهرداری آق‌قلا گفت: بودجه سال جاری شهرداری آق قلا ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مصوب شده که در ۷ ماهه امسال بالغ بر۶۲ درصد آن محقق که از این مبلغ ، ۳۸ درصد آن کمک‌های دولت بوده و علاوه بر آن نیز یک میلیارد و ۳۱ میلیون تومان از کل مبلغ ۲۷ میلیاد تومان کل استان از محل بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری آق‌قلا در قالب اسناد اوراق خزانه اختصاص پیدا کرده است.

حمیدی همچنین افزود: از محل تبصره ۳۶، ۲۵۰ میلیون تومان اجرا شده که پروژه در حال اجراست و نیز قیر رایگان که دولت به شهرداری‌های کمتر از ۵۰ هزار نفر جهت آسفالت کوچه‌ها و معابر تخصیص داده ۴۱۰ تن بوده که تاکنون ۵۰ درصد آن عملا تخصیص یافته و بقیه در طی ایام باقیمانده سال محقق می‌شود.

مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گلستان گفت: شهرداری آق قلا دارای ۶۳ پست مصوب سازمانی است که در آزمون آینده تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی ، ۵۹۹ نفر در کل شهرداری‌های استان و ۱۷ نفر سهم واجدان شرایط شهرداری آق‌قلا خواهد بود.

حمیدی گفت: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است و شورا نهادی است که با انتخاب مستقیم مردم ، به سر کار آمده اند و ارتباط بسیار تنگاتنگ دارند و برای کسب موفقیت هیچ راهی نداریم جز اینکه ارتباط بدنه شهرداری و شورا را بدون دخالت در کار یکدیگر، متصل و پایدار نگه داریم و برای این منظور باید حتما پاسخگویی و عملکرد شفافی را داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گلستان خاطرنشان کرد: به لحاظ موقعیت مکانی ، شهر آق قلا در بین منطقه آزاد و تجاری و نزدیک به مرکز استان قرار گرفته است و استعداد خوبی در جذب سرریز جمعیت و سرمایه‌گذاری گرگان باتوجه به مسافت کم دارد و ضروری است که برای توسعه شهر بیاندیشید و از ظرفیت نمایندگان مجلس و فرماندار شهرستان و دیگر مراجع نیز در این رابطه استفاده کنید تا بتوانید به چشم‌اندازهای تعریف شده آینده شهر برسید.

در این مراسم از زحمات قرنجیک شهردار اسبق و همچنین آقای جلال‌الدین آتابای سرپرست چند ماهه اخیر شهرداری تقدیر و آقای کلته به عنوان شهردار جدید این شهر معرفی شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۹

۱۲ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7393

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک