امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

استاندار گلستان خبر داد:

احیا و اجرای طرح اسکله بندرگز

ostandar 4a 300x205 - احیا و اجرای طرح اسکله بندرگزاخبار گلستان-ایتنانیوز-  استاندار گلستان با بیان اینکه طرح اسکله بندرگز احیاء و اجرایی می‌شود، گفت: به دنبال حل مشکل ۴۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه راکد استان گلستان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار،  به نقل تسنیم از کردکوی، سید مناف هاشمی چهارشنبه شب در بازدید از شهرستان‌های ترکمن، بندرگز و کردکوی اظهار داشت: استان گلستان ظرفیت‌های بالایی دارد اما از این ظرفیت‌ها به صورت کامل استفاده نشده و ما به دنبال احیاء و توسعه ۴۰ درصد واحدهای تولید نیمه راکد و راکد گلستان هستیم.

وی تاکید کرد: ما از پروژه‌های متعدد در این شهرستان‌ها بازدید کردیم از جمله پروژه‌های ورزشی و گردشگری که جنگل کردکوی و اسکله بندرگز از مهم‌ترین این طرح‌ها بود.

هاشمی خاطر نشان کرد: اسکله بندرگز برای ما مهم است و باید مشکلات آن را حل کنیم تا سرمایه‌گذاری انجام شود، هر چند در گذشته این سرمایه‌گذاری‌ها انجام شده اما با توجه به سخت‌گیری‌های ما، سرمایه‌گذاران تحمل نکردند و این کار را رها کردند.

استاندار گلستان تصریح کرد: باید دستگاه‌های محلی همکاری کنند هر چند آنها حق دارند و باید شرایط لحاظ شود و با تعامل می‌توان این مکان‌ها را احیا کنیم چرا که اسکله بندرگز مهم است سرمایه‍گذار قوی پشت آن است و مشکلات آن هم قابل حل است و موانع جدی نیست.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه هفته آینده این مشکلات وراه حل آنها بررسی می‌شود و امیدوارم تا یک ماه آینده این مشکلات در بخش‌های مختلف محلی و دستگاه‌ها حل شود و سرمایه‌گذاران بتوانند ورود کنند.

استاندار گلستان همچنین با اشاره از واحدهای صنعتی گفت: فاز دوم بازدیدها از شهرک‌های صنعتی کردکوی و بندرگز بود و آنچه دیدم این بود که از ظرفیت خوبی برخوردار هستند و در اینجا دو نکته حائز اهمیت است و برای واحدهای تولیدی که خواهان تسهیلات برای راه‌اندازی خطوط جدید هستند ما تقریبا محدودیت مالی نداریم.

هاشمی تاکید کرد:  اما برای واحدهای راکد که نیاز به سرمایه در گردش هستند محدویت مالی داریم و برای همین با بانک‌ها جلسه خواهیم داشت و در سطح استان وهمچنین در سطح کشور، تا بتوانیم تسهیلات لازم را دریافت کنیم.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: درباره مشکل دستگاه‌های محلی مانند آب و برق هم پیگیر موضوع در سطح استان و وزارتخانه‌های مربوط خواهیم بود تا با تعامل این واحدها احیاء شوند و ما به دنبال احیای ۴۰ درصد واحدهای راکد هستیم تا با احیای آنها، اشتغال در استان گلستان رونق بگیرد چرا که در کنار رونق اقتصادی و اشتغال آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز