معاون بهزیستی استان گلستان خبر داد:

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان با بیان اینکه ۳ مجتمع خدمات بهزیستی در گنبدکاووس احداث می‌شود، گفت: در گلستان ۴۸هزار و ۵۰۰ معلول وجود دارد که از این تعداد حدود ۸هزار نفر, ۱۹ درصد جمعیت معلولان استان گلستان در گنبدکاووس هستند.

behzisti 18az 300x197 - احداث ۳ مجتمع خدمات بهزیستی در شهرستان گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز,  تسنیم،کمال سلمانی, ظهر امروز در همایش روز جهانی معلولین در سالن ارشاد شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: افراد معلول در استان گلستان ۲٫۶ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند, در صورتی که متوسط افراد معلول در کشور, نسبت به جمعیت, ۱٫۶ است و متاسفانه استان گلستان نسبت به متوسط کشوری, یک درصد بیشتر معلول دارد.

وی افزود: در استان گلستان ۴۸ هزار و ۵۰۰ معلول وجود دارد که از این تعداد حدود ۸ هزار نفر, ۱۹ درصد جمعیت معلولان استان گلستان در گنبدکاووس هستند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان افزود: در سال جاری در هفته بهزیستی, ۲ مرکز پشتیبانی شغلی معلولین(SE) با حضور محسنی, رئیس سازمان بهزیستی کشور در گرگان و بندرگز افتتاح شد و با توجه به اینکه معلولان مشکلات زیادی در زمینه ایجاد اشتغال و اشتغال پایدار دارند.

سلمانی گفت: این مراکز در جذب و به کارگماری معلولان در بازار کار با همکاری بهزیستی و کارفرمایان متقاضیان کار ارتباط و تعامل خوبی ایجاد می‌کنند.

سلمانی تصریح کرد: هر سال حدود ۶۰۰ نفر از معلولین برای آمادگی شغلی و مشاوره شغلی جهت دریافت وام و تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند و این افراد می‌توانند مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال وام دریافت و یا به کارفرما پرداخت تا جذب کار شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان تاکید کرد: ۳ مجوز مجتمع خدمات بهزیستی در دهستان‌های فجر, آق‌آباد و باغلی‌مرامه شهرستان گنبدکاووس صادر شد و قرار است همه پرونده‌های معلولین ساکن روستاهای شهرستان, از طریق این مجتمع‌های غیردولتی خرید خدمت شده و خدمات توانبخشی و مددکاری در کوتاه‌ترین زمان و فاصله مکانی به معلولین ارائه شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۱۱

۱۸ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7701

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک