امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ostandar 29sh 300x209 - احداث مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در گلستاناخبار گلستانتورکمن نیوز  استاندار گلستان با بیان اینکه مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در گلستان احداث می‌شود، گفت: ظرفیت‌های مناسبی در استان گلستان وجود دارد که می‌تواند استان گلستان را مانند قطب کشاورزی، تبدیل به قطب آبزی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پروری کشور کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار تورکمن،  حسن صادقلو ظهر امروز در سی‌امین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان که با موضوع بررسی میثاق‌نامه جهادکشاورزی برای اجرایی کردن پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اینکه بخواهیم تولید گندم را به یک‌باره ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن در استان کاهش دهیم، با اقتصاد مقاومتی هم‌خوانی ندارد.

وی افزود: زمانی که بیش از شرایط طبیعی توانستیم این محصول را تولید کنیم، می‌توانیم مدعی اجرای اقتصادمقاومتی باشیم.

استاندار گلستان با اشاره به طرح‌های شیلاتی که به ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی پیشنهاد شده است، گفت: ایجاد مجتمع پرورش ماهیان خاویاری، اقدامی مهم برای استان است اما باید مسئولان توجه داشته باشند که این مجتمع را در جایی که مشکلی نداشته باشد، اجرا کنند.

وی با تأکید بر مسئله مکان‌یابی این طرح اظهار داشت: منطقه‌ای را برای اجرای این طرح در نظر بگیرید که در مسائل فرسایشی مانند تالاب و محیط زیست نیافتیم.

صادقلو با بیان اینکه مردم‌محوری، یکی از ارکان اجرای طرح‌های اقتصادمقاومتی است، ادامه داد: تولید خاویار در مزارع منفرد نیز مسئله‌ای جدی است که باید زیرساخت‌های آن را فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در زمینه آبزی‌پروری مانند تولید میگو و پرورش ماهیان خاویاری دارد و همان‌گونه که قطب تولیدات کشاورزی کشور به شمار می‌رود، می‌تواند در آینده به قطب آبزی‌پروری نیز تبدیل شود.

استاندار گلستان درباره استفاده دومنظوره از چاه‌های آب کشاورزی به منظور پرورش ماهی افزود: اصل قضیه مورد قبول است اما به هیچ عنوان به دنبال چاه‌های غیرمجاز نباشید که برخلاف سیاست هاست. در خصوص چاه‌های مجاز هم آمایش ظرفیت را در دستور کار قرار دهید. به همین منظور دقت داشته باشید که در افق برنامه نباید فشار مضاعفی بر آب‌های زیرزمینی ما ایجاد نشود.

 

گردآوری: گروه خبر ترکمن نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز