امروز : یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۵۴,۸۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    98352

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:30 | ۲۴ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بهزیستی 300x124 - احداث ساختمان بهزیستی شهرستان گنبدکاووس یکی از اولویت های اساسی این حوزه استترکمن نیوز:  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس دردیدار با رئیس و کارکنان اداره بهزیستی بمناسبت هفته بهزیستی اظهار کرد: با توجه به محرومیت نوار مرزی شهرستان و ارائه خدمات بیشتر و بهتر به بخش داشلی برون تلاش داریم تا با همکاری اداره کل بهزیستی مرکز اورژانس اجتماعی در این بخش مستقر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  وی تصریح کرد: احداث ساختمان بهزیستی شهرستان گنبدکاووس یکی از دغدغه ها و اولویت های شهرستان بوده و تاکنون رایزنی هایی با شهرداری، نظام مهندسی و اداره کل بهزیستی انجام شده و خوشبختانه به توافقاتی در این زمینه رسیدیم.
مهندس عبدالقدیر کریمی گفت: اداره بهزیستی با توجه به دارا بودن جامعه هدف خاص خود از دستگاه های اجرایی مهم و حساس بوده که اگر به تکالیف و وظایف خود به خوبی عمل نکند سبب آسیب و ایجاد حاشیه در جامعه هدف و شهرستان خواهد شد، خوشبختانه این اداره در شهرستان با حساسیت به دنبال خدمات بیشتر و بهتر به جامعه هدف خود بوده و در تلاش است تا مطالبات این قشر را فراهم نماید.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس گفت: در سال گذشته در راستای حمایت از مددجویان تحت پوشش این اداره مبلغ ۵۵ میلیارد ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد.
مسلم نوروزی اظهار کرد: اعتبارات حوزه بهزیستی شهرستان گنبدکاووس از دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۸ به چهار میلیارد تومان در سال ۹۹ افزایش یافته و امید داریم شاهد افزایش قابل توجهی در اعتبارات این اداره در سال ۱۴۰۰ باشیم.
وی تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ یک میلیارد تومان به حوزه اشتغال مددجویان تحت پوشش این اداره کمک بلاعوض شده و تعداد ۱۲۲ نفر اشتغالزایی شدند که نسبت به سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس در زمینه مسکن مددجویان این اداره خاطر نشان کرد: تاکنون تعداد ۱۰۹ واحد مسکونی آماده بهره برداری و تحویل به مددجویان تحت پوشش شده و مبلغ ۸۶۰ میلیون تومان در این حوزه کمک بلاعوض انجام شده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته به ۱۰۵ نفر از مددجویان بهزیستی مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.
نوروزی گفت: خیرین و نیکوکاران گنبدی مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی در قالب مشارکت های مردمی به این اداره کمک کردند، همچنین اداره بهزیستی شهرستان مبلغ یک میلیارد تومان به صورت کمک بلاعوض و یک میلیارد تومان نیز به صورت کمک های غیر نقدی در قالب ویلچر، تشک مواج، سمعک و دیگر نیازهای ضروری مددجویان خاص این اداره در حوزه توانبخشی پرداخت کرده است.
وی بیان کرد: در سال گذشته مبلغ ۶ میلیارد تومان به سه مرکز شبانه روزی و ۱۱ مرکز روزانه تحت پوشش بهزیستی شهرستان در قالب یارانه پرداخت شده است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس ابراز کرد: در حال حاضر ۳۰ هزار نفر به صورت مستمری بگیر و غیر مستمری بگیر در سبد حمایتی این اداره بوده و پرونده پنج هزار نفر از مستمری بگیران برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به بخش غیر دولتی واگذار شده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز