امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-    معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید برضرورت احداث جاده ترانزیتی موسوم به نفت دراین شهرستان خاطرنشان کرد: احداث این جاده فاصله شهر گنبدکاووس به مرز اینچه برون را 25 کیلومتر کوتاهتر می کند.

jadenaft 9azar 300x185 - احداث جاده ترانزیتی موسوم به نفت ضروری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  عبدالقدیر کریمی روز پنجشنبه در حاشیه پاکسازی حاشیه جاده نفت از زباله و نخاله های ساختمانی که بامشارکت ادارات و نهادها و برخی تشکل های مردم نهاد این شهرستان به خبرنگاران، گفت: احداث این جاده ترانزیتی که حدود 50 کیلومتر طول دارد، بخش مهمی از زیرساخت های مواصلاتی گنبدکاووس را تکمیل می کند.
وی افزود: بخشی از مسیر این جاده به طول تقریبی 15 کیلومتر در سال های گذشته زیرسازی شده و تکمیل آن نیازمند مساعدت ویژه وزارت راه و شهرسازی است.
کریمی با اشاره به پاکسازی جاده ترانزیتی نفت، اضافه کرد: اهالی پنج روستای اطراف این جاده بایستی در حفظ، نگهداری و پاکیزه نگهداشتن آن تلاش بیشتری داشته باشند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز درحاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: برای جلوگیری از ریختن دوباره زباله و یا نخاله های ساختمانی در حاشیه جاده نفت، مسئولان این شهرستان باید سایت بازیافت زباله متعلق به شهرداری را مجددا احیا نمایند.
دکتر رضا صابری افزود: درصورت احیای سایت زباله شهرداری که 160 هکتار مساحت دارد، برخی از مشکلات سایت بازیافت زباله شرق گلستان که فعلا در آزادشهر درفاصله 15 کیلومتری شهر گنبدکاووس واقع است، کاهش می یابد.
غلامرضا کریمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست گنبدکاووس نیز معتقد است تنها با احیای مجدد سایت زباله شهرداری این شهر میتوان به حفظ محیط زیست و جلوگیری از ریختن زباله در حاشیه جاده نفت کمک کرد./ایرنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز