گالیکش 300x209 - احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی گالیکش با کاربری توریسم درمانیگالیکش-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان گالیکش گفت: تکمیل بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان با کاربری توریسم درمانی از اولویت‌های پروژه‌های سال ۹۸ است تا بتوانیم در مدت ۲ سال با اعتبار تخصیص یافته ۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ حسین مایلی ظهر امروز در جلسه شورای اداری در دانشگاه پیام نور این شهرستان اظهارداشت:شهرستان گالیکش با دارا بودن ۱۳ واحد مرغ گوشتی و تولید بیش از ۴۰۰ هزار قطعه در هر دوره، تامین کننده ۲۰ درصد گوشت سفید استان گلستان است.

وی افزود: در حوزه دام سنگین نیز با حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی توانستیم مجوز احداث ۲۵۰ راس دام سنگین را اخذ کنیم و تلاش داریم تا مجوز لازم را به این سرمایه‌گذار برای ۲۵۰ راس دیگر صلدر کنیم تا در مساحت یک هکتار فعالیت پرورش دام سنگین خود را آغاز نماید.

فرماندار شهرستان گالیکش بیان داشت: مطالعات طرح جامع آمایشی سرزمین برای ۷ روستا شهرستان گالیکش در موضوعات مختلف زیست محیطی، اقتصادی و اشتغالزایی انجام شده و سازوکار آن مشخص شده و بقیه روستاها نیز در حال مطالعات این طرح هستند که امید داریم در سال ۹۸ به پایان برسد.

وی ادامه داد: تسریع در روند اجرایی ساختمان بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان با کاربری توریسم درمانی از اولویت‌های پروژه های سال ۹۸ است تا بتوانیم در مدت ۲ سال با اعتبار تخصیص یافته ۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری برسانیم.

مایلی گفت: تکمیل بزرگراه کردکوی تا جنگل گلستان در محدوده شهرستان گالیکش از دیگر پروژه های مورد پیگیری در سال ۹۸ است. همچنین هوشمند سادی پارک ملی گلستان و پوشش دهی اپاتور همراه اول در پارک ملی برای آنتن‌دهی تلفن همراه و روستاهای همجوار از دیگر اقدامات ما در سال آتی است.

وی یادآور شد: ساختمان پاسگاه کلانتری در روستای فارسیان آماده است و در حال رایزتی برای تجهیزات این پاسگاه مانند دوربین پلاک‌خوان هستیم تا در اولین فرصت به بهره‌برداری برسد.

فرماندار شهرستان گالیکش با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های فرمانداری تامین آب شرب سالم برای روستاهای مرکزی و بخش لوه این شهرستان است،گفت: با پیگیری‌های انجام شده و تخصیص اعتبارات لازم ۵ حلقه چاه در بخش لوه این شهرستان حفر شده که با تجهیز آن ۹ روستا از ۱۷ روستای این بخش از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان گالیکش ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری دارد و دارای بافت تاریخی بسیاری بوده و به شهر آبشارها مشهور است. برای توسعه گردشگری ۹ واحد بوم گردی در ایام دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسید و تلاش داریم تا این اقامتگاه‌های بوم‌گردی را به صورت کیفی و کمی توسعه دهیم.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۹

۰۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46349

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک