امروز : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۰,۳۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

farsiani 12m 300x198 - احداث بوستان جنگلی 38 هکتاری در گالیکشاخبار گالیکش-ایتنانیوز-  سرپرست شهرداری گالیکش درشرق استان گلستان گفت:  بوستان جنگلی به مساحت ۳۸ هکتار دراین شهر احداث می شود و  عرصه این بوستان توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  حسینقلی فارسیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این عرصه که به کاجستان و جنگل مصنوعی معروف است و درختان سوزنی برگ دارد، در منطقه ‘نارودار’ در ضلع جنوبی شهر واقع است.
وی با قدردانی از همکاری منابع طبیعی گالیکش در واگذاری این عرصه جنگلی افزود: علاوه براین، بر اساس اعلام مدیرکل منابع طبیعی گلستان ۶۹ هکتار دیگر از عرصه های جنگلی ضلع جنوبی این پارک نیز ضمیمه کاجستان می شود.
فارسیانی اضافه کرد: برای بهسازی این پارک جنگلی، مشاوری برای تهیه طرح تعیین شده تا نسبت به طراحی معابر، نحوه تامین آب و برق و جانمایی بوفه، شهر بازی و یک مجموعه ورزشی اقدام نماید.
وی تصریح کرد: عملیات بهسازی این پارک جنگلی از محل اعتبارات شهرداری آغاز شده و در آینده از اعتبارات استانی نیز استفاده می شود.
شهر گالیکش مرکز شهرستان ۶۳ هزار نفری به همین نام درشرق استان گلستان است و جاده بین المللی شمال – مشهد از این شهر گذر می کند.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز