ترکمن نیوز:  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از شروع عملیات اجرایی احداث بندهای خاکی پروژه کنترل و مهار گالی در حوزه ماسان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   قربانعلی گرایلو اظهار کرد: بارش های سیل آسا در منطقه باعث ایجاد گالی در روستای ماسان کوپ گردیده که هر ساله این پدیده در این روستا در حال پیشروی و باعث نگرانی و کوچ روستاییان شده است.

وی افزود: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال سه مورد بند خاکی در حوزه ماسان دو مورد آن در روستای ماسان‌کوپ و یک مورد آن در روستای آرتقلیچ چشمه در حال احداث می باشد.

گرایلو ادامه داد: کوچ روستاییان باعث رشد حاشیه‌نشینی و وارونگی جمعیت در شهرها می شود و این موضوع انواع آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي را در پی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بند‌های خاکی ضمن اینکه کنترل سیلاب‌ها و افزایش زمان تمرکز برای جلوگیری از تخریب در بالادست و پایین دست این بند‌ها را بر عهده دارند، آبی که در پشت این بندها ذخیره می گردد مورد استفاده کشاورزی و دامداری نیز قرار می‌گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس در پایان خاطر نشان کرد: تاکنون در این شهرستان ۴۵ بند خاکی احداث گردیده که استفاده چند منظوره از آنها از جمله استفاده جهت گردشگری و آبزی پروری نیز در دست بررسی است.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۰

۱۶ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78475

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک