300x198 - احتکار کاغذ برای انتخاباتتورکمن نیوز: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بخشی از فرصت احتکاری کاغذ در مهر ماه در تولید نوشت افزار و بخشی دیگر در دوره انتخابات صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نصرالله پژمانفر اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارشاد در ارتباط با واردات کاغذ و حجم کاغذ وارداتی گزارش هایی را به مجلس ارائه نمود که این حجم جوابگوی امسال و سال آینده خواهد بود.

پژمانفر با توجه به کمبود کاغذ در کشور تصریح کرد: کمبود کاغذ در حدی بود چاپ بخشی از روزنامه ها متوقف شد و حتی روزنامه های شهرستان ها نیز تعطیل و یا مجبور به چاپ در کاغذهای غیرروزنامه ای و یا کاهش شدید تیراژ شدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از اقدام دولت برای اختصاص ارز نیمایی به لوازم التحریر سخن گفت و افزود: جالب اینکه کاغذها با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی وارد شده و امروز با ارز نیمایی یعنی دو برابر قیمت واردات کاغذ می خواهیم به دانش آموزان لطف کرده و دفتر و کتاب آنها را تهیه نمائیم.

پژمانفر با تأکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه های اجرایی نسبت به این قضیه افزود: سوال اینجاست کاغذهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده الان کجاست و به دست چه کسانی رسیده است؟

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه دستگاه های نظارتی باید ورود کنند اظهار کرد: ما نیز در حال پیگیری قانونی این موضوع هستیم و از آن عبور نخواهیم کرد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60816

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک