گلستان 2 300x179 - احتمال وقوع نخستین سیلاب پاییزی در گلستانترکمن نیوز:  مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی از امشب در استان شاهد کاهش دمای بین ۸تا۱۰ درجه خواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نوربخش داداشی اظهار کرد: با فعالیت سامانه سرد و بارشی از امشب وقوع بارندگی شدید، افزایش دبی رودخانه‌ها و جاری شدن سیل در استان گلستان محتمل است.

وی گفت: رعدوبرق، مه گرفتگی، وزش شدید و موقتی باد از دیگر نتایج فعالیت چهار روزه سامانه جوی در استان است.

مدیرکل هواشناسی به مردم توصیه کرد: با توجه به شدت بارندگی در مناطق مختلف استان و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابرعمومی و وقوع پدیده مه از تردد غیرضرور بویژه در جاده‌های کوهستانی خودداری کنند.

داداشی گفت: سرعت وزش باد در دریای خزر بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر پیش‌بینی می‌شود بر این اساس ارتفاع موج به ۱.۷متر خواهد رسید و شرایط دریا خطرناک است.

محمد حسینیه سرپرست گروه مطالعات آب‌های سطحی شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان و با توجه به ماهیت بارش‌های فصلی، احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و افزایش نسبی سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

وی از هم استانی‌ها و گردشگران خواست در این مدت در حاشیه رودخانه‌های دائمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل خودداری کنند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۵

۱۳ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83737

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک