استاندار گلستان مطرح کرد

hashemi 14a 300x200 - اجرای ‌برقی کردن راه‌‎آهن اینچه‌برون ـ گرمسار و بندرخشک اینچه‌برون‌گلستان-ایتنانیوز-  استاندار گلستان خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های برقی کردن راه‌آهن اینچه برون ـ گرگان ـ گرمسار و همچنین احداث بندر خشک اینچه برون استان گلستان شد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي ترکمن‌هاي ايران،  به نقل تسنیم از روابط عمومی استانداری گلستان، سید‌مناف هاشمی در دیدار با محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های برقی کردن راه آهن اینچه برون ـ گرگان ـ گرمسار و همچنین احداث بندرخشک اینچه‌برون شد.

وی، احداث بندر خشک در پایانه اینچه‌برون را عاملی موثر در اشتغال پایدار دانست و گفت: با توجه به همسایگی گلستان با کشورهای حاشیه دریای خزر و حوزه cis ، احداث بندر خشک تحولی عظیم در منطقه ایجاد خواهد کرد و افق اشتغال استان را متحول می‌کند.

هاشمی، با اشاره به برقی کردن پروژه راه آهن اینچه‌برون ـ گرگان ـ گرمسار اظهار کرد: پروژه برقی کردن راه‌آهن اینچه برون ـ گرگان ـ گرمسار با تامین مالی شرکت روسی از طریق فاینانس ۱٫۲ میلیارد یورویی انجام خواهد شد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این دیدار با تشکر از پیگیری‌های استاندار گلستان، برای پیگیری خواسته‌های مطروحه قول مساعد داد و دستورات لازم را صادر کرد.

استاندار گلستان همچنین در دیدار با مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه اینچه‌برون و ضرورت تصویب منطقه آزاد تجاری و صنعتی در مجلس شورای اسلامی ، گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون می‌تواند علاوه بر توسعه اقتصادی استان به توسعه اقتصاد کشور نیز کمک کند.

استاندار گلستان از دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برای بازدید از استان و منطقه آزاد اینچه‌برون دعوت به عمل آورد.

مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در این دیدار ضمن قدردانی از پیگیری استاندار گلستان و حمایت از ایجاد این منطقه، قول مساعدت و همکاری در موضوعات مربوطه را داد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۵

۱۴ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6016

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک