امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

محمد غراوی 300x216 - اجرای پروژه های اقتصادی سودآور اولویت استان گلستان استاخبار اقتصادی گلستانتورکمن نیوز معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: به دلیل کاهش بودجه استان گلستان متناسب با کاهش بودجه در کل کشور و نیز چشم انداز ناشی از تحریم های احتمالی، اجرای پروژه های سودآور و با 70 درصد پیشرفت فیزیکی از اولویت ها است تا منافع آن سریعتر به مردم برسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران,   “میرمحمد غراوی” عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان آزادشهر اظهار کرد: بودجه استان گلستان از 7790 میلیارد ریال در سال گذشته به 5980 میلیارد در سال جاری و متناسب با کاهش بودجه در کل کشور، کاهش یافته است.
وی گفت: در چنین شرایطی که اغلب شهرها با کمبود بودجه و عدم درآمدزایی مواجه هستند می بایست شهرداران و شوراها با جدیت در مقابل اضافه کردن نیروی انسانی به بدنه شهرداری ها بایستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: به اعضای شورای اسلامی شهرها توصیه می کنیم در حیطه اختیارات خود گام بردارند و اگر مواردی از دخالت و فشار این افراد بر شهرداران محرز شود، با ارسال پرونده به شورای حل اختلاف ،سلب عضویت فرد مورد نظر را به دلیل تخطی از قانون درخواست می کنیم.
وی عنوان داشت: شورای اسلامی شهرها باید بر اساس لایحه بودجه مصوب ابتدای سال، شهرداران را ملزم به حرکت در آن مسیر نموده و از ایجاد پروژه های خارج از برنامه بپرهیزند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان تاکید کرد: تا زمانی که در این پست باشم از شهرداران پرتلاش حمایت کرده و اجازه زیاده خواهی به برخی اعضای شورا را نخواهم داد و در مقابل تصدیگری افرادی که از دانش شهرسازی و شهرداری بی بهره هستند نیز خواهم ایستاد.
وی افزود: اعضای شورای اسلامی شهرها اگر مشکلی و یا تخلفی در شهرداران می بینند آن را به ما انعکاس دهند تا برخورد شود و در مواقع لزوم نیز تغییرات در دستور کار قرار گیرد.
غراوی در ادامه افزود: در حال حاضر 57 درصد از جمعیت استان در شهرها و 43 درصد در روستاها زندگی می کنند که نسبت خوبی محسوب می شود و در تلاش هستیم این توازن با ارائه خدمات مناسب و رفع دغدغه هایی نظیر ایجاد اشتغال حفظ و از مهاجرت روستانشینان جلوگیری شود.
به گزارش ایرنا، رییس سازمان مدیریت پسماند گلستان نیز در شورای اداری آزادشهر گفت: سایت زباله شهرستان آزادشهر بزودی شاهد اتفاق مهمی در راستای بهبود وضعیت موجود خواهد بود و پس از آن دفن زباله که آلودگی های زیست محیطی را به دنبال دارد، انجام نمی شود.
محسن سمیعی خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری با انجام اقداماتی، محل دپوی زباله در شهرستان آزادشهر به یک مکان اقتصادی و علمی تبدیل شده و منفعت آن به شهروندان آزادشهری می رسد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز