بارنامه الکترونیک ازبکستان 300x151 - اجرای پروتکل بارنامه الکترونیک در ازبکستانترکمن نیوز:  از امروز پروتکل الحاقی به مقاوله نامه قرارداد حمل و نقل زمینی بین المللی بارها مبنی بر بارنامه الکترونیک (e-CMR) که در شهر «ژنو» در فوریه سال ۲۰۰۸ میلادی امضا شد، برای ازبکستان اجرایی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  پیشتر ازبکستان طبق فرمان رئیس جمهور این کشور از تاریخ ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به پروتکل الحاق شده است.

ازبکستان از سال ۱۹۹۵ میلادی عضو مقاوله نامه قرارداد حمل و نقل زمینی بین المللی بارها است. پروتکل الحاقی به مقاوله نامه یادشده با هدف تسهیل ترتیب تنظیم بارنامه با روش‌های در نظر گرفته شده برای ثبت الکترنیکی و آماده کردن آمار تصویب شده است.

هم اکنون ۲۹ کشور از جمله ایران، بلاروس، بلغارستان، لتونی، لیتوانی، مولداوی، لهستان، روسیه، مجارستان، تاجیکستان، ترکیه، اوکراین، فنلاند، فرانسه، چک، سوئیس، استونی از اعضا پروتکل الحاقی هستند.

این سند تسهیل و تسریع تشریفات ثبت قرارداد حمل و نقل با کمک وسایل ارتباطات الکترونیکی از طریق به کارگیری بارنامه الکترونیکی را در نظر دارد. به کار بردن بارنامه الکترونیکی (e-CMR) همکاری‌های حمل و نقلی را تسهیل می‌کند.

حضور ازبکستان در پروتکل الحاقی امکان ایجاد شرایط مناسب برای شرکت‌های حمل و نقلی ملی از طریق تسهیل تشریفات حمل و نقلی و ترانزیتی، تسریع پروسه تبادلات آمار، کاهش هزینه‌ها برای مدیریت را فراهم می‌کند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۹

۲۵ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88685

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک