178139804 253401106daaea 300x151 - اجرای قرنطینه کامل در ترکمنستان از اول نوامبرترکمن نیوز: دولت ترکمنستان در حال بررسی اقدامات جدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از فارس، دولت ترکمنستان در حال بررسی اقدامات جدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.
به دلیل شیوع کووید-۱۹ در زندان زنان در «تاشائوز» جایی که گزارش شده وضعیت بسیار وخیم است، مقررات جدید قرنطینه برقرار می شود.
یک منبع آگاه در این زمینه اظهار داشت: اوضاع همچنان دشوار است. تاکنون ۵۰۰ زندانی زن در زندان مذکور به این بیماری مبتلا شده اند.
انتظار می رود که از اول نوامبر، پروازهای داخلی متوقف و حرکت بین مناطق، به ویژه ورود به «عشق آباد» از سایر مناطق ممنوع شود.
اقدامات قرنطینه ای استفاده از ماسک و تعلیق کامل خطوط ریلی مسافربری و محدودیت های شدید در حرکت حمل و نقل بین مناطق و ممنوعیت شدید در برگزاری مجالس عروسی و عزا و میهمانی در ترکمنستان اعمال می شود.
برخی از این اقدامات از جولای سال جاری اجرا شد و به طور منظم تمدید می شود. در ۱۵ اکتبر، بار دیگر اعلام شد که اقدامات محدود کننده را تا ۱۵ نوامبر تمدید می کند.
همچنین چندی پیش گزارشاتی محلی از موارد ابتلا به کرونا در استان لباب نیز مطرح شده بود.
شایان ذکر است، از همان ابتدای شیوع کرونا در جهان، مقامات ترکمنستان همچنان ادعا می کنند که ویروس کرونا در این کشور وجود ندارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۹

۰۶ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84947

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک