فرماندار گمیشان خبر داد:

shir 8azar 290x300 - اجرای۱۷۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان گمیشانگمیشان-ترکمن نیوز-  فرماندار گمیشان با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۷۰ پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری در این شهرستان اظهار داشت: در بخش عمرانی ۱۴۸ پروژه با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان در یک‌سال گذشته کلنگ‌زنی یا افتتاح شد و هم چنین در بخش اقتصادی ۲۲ پروژه به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،   به نقل تسنیم، امیرشیر توماج عصر امروز در نشست خبری ضمن تبریک هفته بسیج اظهارداشت: تفکر بسیجی حرکت پاک اجتماعی برآمده از نظام مقدس جمهوری اسلامی است. بسیج تنها مربوط به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیست بلکه در زمان پیامبر(ص)هم، ایشان هرگاه در برابر دشمنان و منافقان خطری علیه اسلام احساس می‌کردند، دستور بسیج مردمی را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دادند.

وی به پیروزی جبهه مقاومت بر شجره ملعونه داعش هم اشاره کرد و گفت: این پیروزی نه تنها بر داعش بلکه بر همفکران و همپیمانان آنها بود. با حضور جبهه مقاومت برنامه‌ای که دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی داشتند با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و رشادت‌های نیروهای مسلح به فرصت و پیروزی بزرگ تبدیل شد.

شیلات و گردشگری مهم ترین ظرفیت‌های توسعه گمیشان

فرماندار گمیشان با بیان اینکه خدمت‌رسانی اولویت نخست دولت است، افزود: اساس دولت پاسخگویی به مردم، خدمات‌رسانی به آنان و اطلاع‌رسانی خدماتی است که به مردم داده می شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان گمیشان برای رسیدن به توسعه خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای ۶۰ کیلومتر نوار ساحلی و ۵۰ کیلومتر مرز آبی مشترک با کشور ترکمنستان است. برای همین نخستین ظرفیتی که در این شهرستان می‌توان از آن نام برد، بحث شیلات و آبزی‌پروری است.

توماج با بیان اینکه دسترسی به دریای خزر مزیت‌های خوبی را در این شهرستان به وجود آورده است، اظهار داشت: سایت میگوی گمیشان که در فاز نخست در ۴ هزار هکتار و در فاز دوم در ۶ هزار هکتار پیش‌بینی شده از ظرفیت‌های دیگر این شهرستان به شمار می‌رود. پرورش ماهیان خاویاری، پرورش ماهیان استخوانی در قفس، ساحل شنی چارقلی و توماجلر، تالاب بین المللی گمیشان و هم چنین دو گلفشان قارن یارق و نفتلیجه از دیگر ظرفیت‌های این شهرستان در زمینه شیلات و گردشگری است.

کلنگ‌زنی و افتتاح ۱۷۰ پروژه عمرانی و اقتصادی طی یک‌سال گذشته

وی در ادامه با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۷۰ پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری در این شهرستان طی یک‌سال گذشته اظهار داشت: در بخش عمرانی ۱۴۸ پروژه با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان در یک‌سال گذشته کلنگ‌زنی یا افتتاح شد. هم چنین در بخش اقتصادی ۲۲ پروژه با سرمایه گذاری ۲۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده که ۸۴۲ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

فرماندار گمیشان با اعلام کرد: در مجموع طی یک‌سال گذشته بالغ بر ۱۰۳ میلیارد و ۱۰۵ میلیون تومان پروژه در این شهرستان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های بخش عمرانی گفت: افتتاح مرکز جامع سلامت خواجه نفس و روستای دهنه با ۸٫۵ میلیارد ریال اعتبار، کلنگ زنی مدارس، کلنگ زنی و بهره برداری از آسفالت بند بصیرآباد، توسعه آب شهری، توسعه شبکه برق و اجرای طرح هادی ۱۴ روستا با ۱۷ میلیارد ریال از مهم‌ترین پروژه‌ها در این بخش بوده است.

توسعه شبکه راه‌های ارتباطی در شهرستان گمیشان

توماج به اشاره به توسعه شبکه راه‌ها در این شهرستان خاطرنشان کرد: این موضوع یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهرستان برای رسیدن به توسعه است. پروژه آسفالت جاده سیمین شهر به آلتین تخماق که از سال ۸۷ سال اجرای آن آغاز شده بود به طول ۱۳ کیلومتر، انجام شده است.

به گفته فرماندار گمیشان، افتتاح سالن رزمی با ۸ میلیارد ریال اعتبار، آسفالت معابر شهری در گمیش تپه و سیمین شهر با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، افتتاح مرکز بهداشت روستای بصیرآباد با ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار و واحد تکثیر میگو با ظرفیت ۱۰۰ میلیون قطعه از دیگر پروژه‌های مهم در یک‌سال گذشته بود.

یک میلیارد ریال اعتبار برای برای تکمیل مجتمع فرهنگی هنری گمیشان اختصاص یافت

وی در ادامه با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از جمله اولویت‌های شهرستان است، به برخی از این پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: مجتمع فرهنگی هنری گمیشان که از سال ۸۵ آغاز شده بود در حال حاضر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. امسال یک میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

توماج ادامه داد: سالن ورزشی روستای قلعه جیق با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، بهسازی و آسفالت کوره سو به ناردانلی، خانه فرهنگ با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و مرکز جامع سلامت با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله پروژه‌های نیمه تمام اولویت‌دار در این شهرستان به شمار می‌رود.

وی یکی دیگر از اولویت‌های شهرستان گمیشان را ایجاد موزه صید و صیادی اعلام کرد و افزود: این شهرستان بعد از گرگان دارای قدیمی‌ترین بافت تاریخی شهری بوده اما بسیاری از این خانه‌ها در حال تخریب است. امسال ۸۵۰ میلیون تومان برای ایجاد این موزه در نظر گرفته شده است.

بیش از ۶۰ درصد معابر شهر گمیش‌تپه فاقد آسفالت است

صالح ایری شهردار گمیش‌تپه هم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: شهر گمیش‌تپه از نظر زیرساخت‌های شهری تا حدود ۸۰ درصد بر روی اصول احداث شده اما بیش از ۶۰ درصد معابر آن فاقد آسفالت است.

وی افزود: سال گذشته با اختصاص قیر یارانه ای توانستیم ۲۶ معبر شامل خیابان های اصلی و معابر فرعی را آسفالت کنیم. هم چنین در یکسال گذشته شن ریزی ۳۰ معبر انجام و زیرسازی ۲۵ معبر به صورت پراکنده انجام شد که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال کار آسفالت آن را به اتمام برسانیم.

شهردار گمیش تپه با بیان اینکه پیاده رو سازی یکی از مهم ترین اولویت های شهرداری است، اظهارداشت: تلاش داریم با مشارکت مردم این امر را محقق کنیم. سال گذشته روند ضعیف و کند بود اما امسال بنا داریم کار را با قوت بیشتری ادامه دهیم.

به گفته وی، از سال ۹۵ تاکنون در زمینه مهار آب های سطحی ۸۰۰ متر جدول گذاری در داخل شهر انجام شده است.

ایری ادامه داد: یکی از مهم ترین کارهایی که سال گذشته انجام شد، پرداخت مطالبات شهرداری ها از دستگاه های اجرایی بود، که در همین زمینه ۱۴ میلیارد تومان از مطالبات شهرداری را در سامانه وزارت اقتصاد و دارایی ثبت کردیم که بخشی از آن به صورت اسناد خزانه اسلامی در اختیار شهرداری ها قرار گرفت. در همین زمینه سهم شهرداری گمیش تپه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود.

وی با اشاره به بودجه امسال این شهرداری هم گفت: سال گذشته بودجه مصوب ۳۱ میلیارد ریال بود که ۳۳ میلیارد ریال محقق شد و امسال نیز ۵۳ میلیارد ریال بودجه مصوب شده که تاکنون ۶۶درصد آن محقق شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۶

۰۸ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7179

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک