مدیرعامل شهرک های گلستان:

گلستان-ایتنانیوز-  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت که منطقه ویژه اقتصادی اترک واقع در شمال استان به دلیل دسترسی آسان به راه آهن، گمرک اینچه برون و بنادر دریای خزر، به بهترین منطقه اقتصادی کشور در آتی تبدیل خواهد شد.

atrak 22a 300x200 - اترک به بهترین منطقه اقتصادی کشور تبدیل می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  به نقل ایرنا، حجت الله خلیل زاده صورتی روز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی این استان، اظهار کرد: برای معرفی این ظرفیت استان به سرمایه گذاران باید تبلیغات و اطلاع رسانی از سوی رسانه ها پررنگ تر شود.
وی همچنین بر تبلیغ میدانی درخصوص معرفی منطقه ویژه اقتصادی اترک و دیگر ظرفیت های بخش تولیدی و صنعتی استان تاکید کرد.
طبق گزارش خلیل زاده در مرداد سال جاری ، شرکت شهرک های صنعتی استان برای فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی اترک سند مالکیت تفکیک شده را برای ۵۰۰ هکتار از دستگاه مربوطه دریافت کرد.
به گفته وی؛ زیرساخت ها در ۲۵۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی اترک برای راه اندازی واحدهای تولیدی هم اینک فراهم است.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اترک با هدف توسعه طرح های صنعتی کشور و نیاز منطقه گلستان و به منظور کمک به رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در مرداد سال ۸۴ به تصویب رسید.
در این نشست ضمن بررسی مصوبه های گذشته شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی گلستان؛ از سوی اعضا طرح هایی برای جذب سرمایه گذار دراین حوزه ارائه شد.
سید رضا مسلمی عقیلی معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گلستان نیز دراین نشست از تهیه کتاب سرگذشت کارآفرینان در شهرک های صنعتی استان خبر داد.
در گلستان واقع در شمال کشور در مجموع ۲۴شهرک و منطقه ویژه اقتصادی با وسعت ۲ هزار هکتار وجود دارد.
استان مرزی گلستان با افزون بر یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان دارای مزیت های نسبی در بخش کشاورزی و گردشگری بوده و مطابق سند توسعه قرار است به سوی صنعتی شدن هم پیش برود.
هم مرز بودن گلستان با کشور ترکمنستان و فراهم بودن زمینه ارتباط با کشورهای آسیای میانه از طریق زمینی و ریلی، ۱۳۰ کیلومتر ساحل خزر و نزدیکی با بنادر امیرآباد بهشهر و نوشهر مازندران، فعال بودن گمرک اینچه برون در شرق گلستان و فعالیت فرودگاه بین المللی گرگان و کلاله از جمله ظرفیت های زیرساختی است که جذب سرمایه گذار را برای بهره گیری از امکانات فراهم شده در شهرک ها و نواحی استان گلستان به منظور فعالیت اقتصادی افزایش می دهد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۳

۲۲ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6241

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک