آمریکا و اروپا-ترکمن‌نیوز- اتحادیه اروپا از اختصاص ۵ میلیون یورو بودجه برای حمایت از آوارگان روهینگیایی حاضر در بنگلادش خبر داد.

Rohingia 25D 300x200 - اتحادیه اروپا برای حمایت از مسلمانان روهینگیا بودجه تعیین کرد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از توئیتر دفتر «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بروکسل برای حمایت از آوارگان روهینگیایی حاضر در بنگلادش ۵ میلیون یورو بودجه اختصاص داده است.

هر چند میانمار و بنگلادش برای بازگشت آوارگان روهینگیایی به میانمار توافق کرده اند اما وجود مشکلاتی از جمله عدم اطمینان از امنیت مسلمانان در میانمار، مانع بازگشت آوارگان به منازلشان شده است.

میانمار و بنگلادش در ماه نوامبر توافق نامه‌ای را به منظور بازگشت آوارگان روهینگیا امضا کردند و همچنین کارگروه مشترکی را برای نظارت این بازگشت قرار دادند.

از روز ۲۵ آگوست پس از آن‌که موج جدید خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا آغاز شد، خانه‌هایشان به آتش کشیده شد و زنان و کودکانشان مورد تجاوز ارتش میانمار قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از ۶۴۶ هزار نفر از این افراد آواره شده و به بنگلادش گریخته‌اند.

مسلمانان میانماری ساکن ایالت راخین در غرب میانمار به نام مسلمانان روهینگیا شناخته می شوند. آنان دست‌کم از سال ۲۰۱۲ مورد حمله بوداییان هستند و آنچه بر شدت این وضعیت می‌افزاید سکوت مقامات دولتی است تا جایی که گاه نظامیان دولتی نیز در اقدامات خشونت‌بار سهیم می‌شوند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۱

۲۵ دی ۱۳۹۶

کد خبر :

9546

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک