مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت:

اخبار گلستان-تورکمن‌نیوز- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: اتاق فکر تعاون گلستان فرآیند مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران گنبدکاووس را دقیق ندانست و آن را ابطال کرد.

Mazandarani 28 M 300x220 - اتاق فکر تعاون گلستان انتخابات گنبدکاووس را باطل کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، سعید مازندرانی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که سهم استان گلستان تشکیل یک شرکت توسعه و عمران در هر شهرستان است، اظهار کرد: شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران با هدف جذب افراد تشکیل می‌شوند تا تمام فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای شهرستان از طریق فرمانداری با اولویت به این شرکت‌ها سپرده شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به هدف اصلی تشکیل تعاونی‌های توسعه و عمران اشاره کرد و ادامه داد: با تشکیل این تعاونی‌ها تلاش داریم در مردمی کردن اقتصاد و عدالت بنیانی ورود کنیم.

مشارکت ضعیف مردم در شرکت تعاونی‌ها
وی با بیان اینکه مشارکت مردم در این شرکت تعاونی‌ها ضعیف است، اضافه کرد: طبق اساسنامه باید نیم درصد جمعیت شهرستان عضو این تعاونی بوده و از ۳۰۰ میلیون تومان سهم آورده اعضای ۱۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی واریز شود.

مازندرانی با یادآوری اینکه سهم آورده هر عضو ۷۰ هزار تومان بود، تصریح کرد: تیرماه امسال مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران گنبدکاووس برگزار شد اما به دو دلیل این انتخابات باطل شد.

وی به دلایل ابطال هم اشاره و خاطرنشان کرد: برمبنای شکایت‌های رسیده اطلاع رسانی دقیق در خصوص برگزاری مجمع و انتخابات انجام نشده و در مدت مقرر سهم آورده اعضا واریز نشده بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در پاسخ به این سوال که آیا نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این انتخابات حضو داشته، یادآوری شد: انتخابات با حضور نماینده شهرستانی برگزار شد اما چون تشکیل این تعاونی‌ها خیلی سخت است در بعضی جاها تلاش می‌کنیم تسهیل‌سازی کنیم.

وی همچنین گفت: در نهایت به دلیل شبهات موجود در اطلاع‌رسانی دقیق و انجام نشدن قول و تعهدات در خصوص سهم آورده اعضا، اتاق فکر تعاون استان مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره این شرکت را باطل کرد.

مازندرانی با یادآوری اینکه در آینده نزدیک انتخابات گنبدکاووس برگزار می‌شود، افزود: شرکت توسعه و عمران گمیشان و کلاله شکل گرفته و گرگان هم در آستانه انتخابات است اما نیاز داریم فرمانداران برای شکل گرفتن این شرکت تعاونی‌های شهرستانی بیشتر ورود کنند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۵

۲۸ مرداد ۱۳۹۶

کد خبر :

63

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک