امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    105648

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:54 | ۱۰ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گفت و گو تضمین صلح 300x151 - ابتکار عمل ترکمنستان در جهت توسعه شعار «گفت و گو - تضمین صلح»ترکمن نیوز:  انستیتو روابط بین الملل وزارت امور خارجه ترکمنستان در جهت توسعه ایده «گفت و گو و تضمین صلح» کنفرانسی تحت عنوان شعار این کشور در سال ۲۰۲۲ «عصر مدافع خلق» برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این مراسم روسا و کارمندان وزارت امور خارجه ترکمنستان، روسای نمایندگی‌های دیپلماتیک ترکمنستان در خارج از کشور، معلمان و دانشجویان و نمایندگان رسانه ملی حضور داشتند.

ریاست این مجمع را «رشید مرداف» وزیر خارجه ترکمنستان به عهده داشت و افرادی مانند «آق سلطان آتایوا» نماینده دائم ترکمنستان در سازمان ملل، «چنار رستموف» دبیر اجرایی کمیسیون ملی یونسکو در این کشور، «مراد قربان گودیف» رئیس موسسه روابط بین الملل، «قربان محمد الیاس اف» سفیر ترکمنستان در ژاپن، «نظر قلی شاه قلی اف» سفیر ترکمنستان در بلاروس و دیگران سخنرانی کردند.

در چارچوب این سخنرانی‌ها، نتایج سال ۲۰۲۱ با عنوان سال بین المللی «صلح و اعتماد» را یادآوری کردند و ضمن اشاره به بزرگترین رویدادهای بین المللی برگزار شده در ترکمنستان از جمله نشست مشورتی سران کشورهای آسیای مرکزی، پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی و کنفرانس بین المللی«صلح و اعتماد سیاسی اساس امنیت، ثبات و توسعه بین المللی» اذعان کردند که سال جاری به مرحله مهمی در ارتقای مشارکت منطقه‌ای و بین المللی تبدیل شده است.

در این همایش تاکید شد که این شعار تاییدی بر عزم مردم ترکمن برای ادامه تحولات و اصلاحات در این کشور است. در این راستا خاطرنشان شد که دستگاه دیپلماسی ترکمنستان با هدف انجام کلیه وظایف و دستورات رئیس جمهور این کشور، در عرصه بین المللی با این اهداف هدایت خواهد شد.

سخنرانان بر لزوم ادامه اجرای ابتکارات و پیشنهادات بین المللی ارائه شده از سوی کشور ترکمنستان توافق کردند و بر اهمیت ویژه ایده رئیس دولت برای تشکیل ابتکار جهانی «گفت و گو – تضمین صلح» تاکید کردند.

شایان ذکر است، دستور کار سال جدید ۲۰۲۲ با این شعار قابل توجه خواهد بود. پیش بینی می‌شود مهمترین رویدادهای بین المللی از جمله ششمین اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر، کنفرانس وزرای حمل و نقل کشورهای در حال توسعه و محصور در خشکی، مجمع پارلمانی «آسیای مرکزی + روسیه» در ترکمنستان برگزار شود./فارس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز