امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    85075

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:33 | ۱۰ آبان ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

WhatsApp Image 2020 10 31 at 17.47.58 300x202 - ابتکار رئیس جمهور ازبکستان جهت توسعه حمل و نقل در آسیاترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان گفت: در میان اوضاع پیچیده وبحرانی جهان، چنین مذاکرات چند جانبه، امکان مقابله موثر با چالش‌ها و تهدیدهای جدید، ثبات، رفاه و توسعه پایدار کشورها را فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف در دومین مجمع بین‌المللی همکاری اقتصادی شمالی در سئول از طریق ویدیو کنفرانس اظهار داشت: جمهوری کره را یکی از مهمترین مروجین فناوری‌های دیجیتال و تکنولوژی سبز می‌داند و این کشور در اجلاس سئول برای رشد سبز و اهداف جهانی 2030 که سال آینده در سئول برگزار خواهد شد، حضور فعالی خواهد داشت.

رئیس جمهور ازبکستان به اهمیت ویژه جمهوری ازبکستان به توسعه کریدورهای حمل و نقل منطقه‌ای کارآمد اشاره نمود و بیان داشت: قبل از همه در این موضوع، پیوستن مسیرهای راه آهن سیبری و کریدور اروپای غربی وغرب چین با پروژه‌های راه آهن جدید در منطقه آسیای مرکزی با دسترسی به کشورهای آسیایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد: در میان اوضاع پیچیده و بحرانی جهان، چنین مذاکرات چند جانبه، امکان مقابله موثر با چالش‌ها و تهدیدهای جدید، ثبات، رفاه و توسعه پایدار کشورها را فراهم می‌کند.

بنابراین، میرضیایف بر مهمترین جنبه‌های بین المللی سیاسی و چشم‌اندازهای همکاری منطقه‌ای تمرکز نمود.

در این مجمع بین‌المللی مسائل مربوط به هماهنگی نزدیک و مقابله مشترک با عواقب منفی گسترش جهانی ویروس کرونا و همچنین گسترش بیشتر همکاری‌های چند جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شوکت میرضیایف پیشنهاد ادامه کار مشترک در زمینه‌های کلیدی، از جمله تولید واکسن‌ها و داروهای موثر، سیستم‌هایی برای تشخیص سریع و دقیق بیماری‌ها با همکاری شرکت‌های کره‌ای در ازبکستان را ارائه نمود.

وی به ضرورت هماهنگی نزدیک و همکاری گسترده بین المللی در مبارزه با COVID-19 اشاره کرد.

در پایان، رئیس جمهور تأکید کرد: ازبکستان و کره جنوبی شرکای استراتژیک ویژه‌ای هستند و تاریخ روابط آنها به هزاران سال برمی‌گردد. این اطمینان ابراز شد که این مجمع، چشم‌اندازهای جدیدی را برای توسعه همکاری طولانی مدت و چند جانبه بین کشورها در جهت صلح و سعادت کل منطقه می‌گشاید.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز