امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    99161

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:00 | ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

3 148 300x211 - آیا واکسیناسیون کرونا انجام دهیم یا خیر؟/فیلم توصیه‌های دکتر فعال عرصه مبارزه با کروناترکمن نیوز: دکتر فعال در مرکز بهداشت شهرستان گنبدکاووس معتقد است با توجه به نتایج به دست آمده در سطح جهان تمام افرادی که شرایط واکسیناسیون دارند حتما اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ملیحه نوری در روز سوم از عملیات واکسیناسیون فرهنگیان گنبدکاووس به خبرنگار ترکمن نیوز گفت: در مراکز واکسیناسیون شهرستان با اطمینان از وضعیت سلامتی و شرح حال افراد تزریق دز اول واکسن به انتخاب خود فرهنگیان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از ایمنی برابر کرونا با واکسیناسیون صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: با توجه به نتایج حاصله از واکسیناسیون در سطح جهان و کاهش قابل توجه مرگ‌و‌ میر مردم نسبت به تزریق واکسن اقدام کرده و مردم هیچ تردیدی در اینباره نداشته باشند.

نوری تاکید کرد افرادی که سابقه ابتلا به کرونا نیز داشته باشند باید واکسینه شوند، طبق مطالعات صورت گرفته افرادی که پس از تزریق دُز اول واکسن مبتلا شده‌اند، دو هفته بعد از بهبودی نسبت به تزریق دز دوم اقدام کنند.

وی ادامه داد: افرادی هم که دُز اول واکسن را دریافت نکرده‌اند، یک الی دو ماه بعد از بهبودی نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

.

13 20 300x211 - آیا واکسیناسیون کرونا انجام دهیم یا خیر؟/فیلم توصیه‌های دکتر فعال عرصه مبارزه با کرونا

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس نیز در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: این طرح از روز شنبه نهم مرداد ماه شروع شده و طبق برنامه، مشمولان از ساعت 7 صبح الی 15 به این مرکز آمده و بدون ازدحام واکسیناسیون آنان انجام می‌شود.

مریم رضوی نسب با بیان اینکه تا بدین لحظه استقبال خوبی از سوی فرهنگیان صورت گرفته است، ادامه داد: روز گذشته واکسیناسیون 99 نفر انجام شده و صبح امروز نیز تا این ساعت 42 نفر واکسن دریافت کرده‌اند.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: روزانه حدود هزار نفر از فرهنگیان دُز اول واکسن را دریافت می‌کنند و پیش بینی می‌شود تا پایان هفته اکثر فرهنیانگ شهرستان گنبدکاووس واکسینه شده باشند.

بر اساس این گزارش – شهرستان گنبدکاووس حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، بیش از ۸۵ هزار دانش آموز و در مجموع فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس 9660 نفر می‌باشد که از این تعداد ۵۸۶۰ نفر نیروهای فعال اعم از دولتی و غیر دولتی از پیش دبستانی تا متوسعه است که در حال حاضر واکسیناسیون دز اول آنان در حال انجام است و ۳۸۰۰ نفر نیز گنبدکاووس آمار فرهنگیان بازنشسته دارد که به صورت مجزا با توجه به سن و سال واکسیناسیون شده‌اند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز