7895 300x200 - آیا زدن ماسک سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد؟ترکمن نیوز: امروزه ماسک عضو جدانشدنی افراد شده است اما بعضی افراد می‌گویند که یکی از عوارض ماسک زدن آسیب دیدن دندان‌هاست اما دندانپزشکان آن را تایید نکرده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از زمان آغاز همه‌گیری کووید ۱۹ و توصیه به استفاده از پوشش ماسک، مطالبی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده مبنی بر این که ماسک موجب بوی بد دهان یا عفونت می‌شود.

این ادعا درباره تاثیر استفاده از ماسک بر ایجاد بوی بد دهان یا ابتلا به عفونت‌های دهان و دندان درحالی مطرح شده است که دندان‌پزشکان این موضوع را درست نمی‌دانند.

دکتر «استیون بارفوت» از دندان‌پزشکان آمریکایی درباره تاثیر استفاده از ماسک بر سلامت دهان و دندان گفت: «دلایل کافی برای نگرانی در این باره وجود ندارد. هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از ماسک باعث ایجاد یا تشدید بیماری دندان می‌شود.
درصورتی‌که این نگرانی حقیقت داشت دندان پزشکان و سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی که دائم در حرفه خود از ماسک استفاده می‌کنند باید با افزایش موارد بیماری و مشکلات دهان و دندان مواجه می‌شدند که تاکنون مواردی از این قبیل گزارش نشده است.»

در واقع ماسک باعث بوی بد دهان نمی‌شود بلکه فقط باعث می‌شود شما بیشتر از این موضوع آگاه شوید.

به گفته دندان‌پزشکان بهتر است این‌طور گفته شود که ماسک وضعیت نامطلوب عادت‌های بهداشتی دهان و دندان ما را نشان می‌دهد و ما را از آن چه دندانپزشکان پیش از این بر آن تاکید داشتند، آگاه می‌سازد. ما باید هر روز به مراقبت‌ از دهان و دندان خود توجه کافی داشته باشیم.

منبع:borna.news

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۱

۲۱ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85496

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک