امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    15357

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:36 | ۱۷ فروردین ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

amrika 17f - آیا رهبران امریکا هیچ تفاوتی با یکدیگرندارند؟یادداشت-ترکمن نیوز-  یکی ازدیدگاههای ثابت و تغییر ناپذیر اصولگرایان درمورد امریکا می باشد که آنها معتقدند رهبران و احزابشان هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. همه ی آنها را یکدست و یک پارچه می پندارند وهمه از یک حوضچه آب می خورند. همه با اسلام و نظام جمهوری اسلامی مخالف و دشمنند. مشت آهنین آنها در دستکش مخملین پنهان است و نباید فریب آنها را خورد. ارزشهای امریکاییها و غربیها بی ارزش هستند. داشتن روابط عادی دیپلماتیک با آنها خطرناک است و وابستگی می آورد.

حتی حقوق بشر که فصل مشترک همه ی انسانها و جوامع بشری است را نادیده می گیرند. می گویند با انگیزه های سیاسی طراحی شده است. بین دموکراسی که به عنوان یک روش حکومتی در شکلهای مختلف با رژیمهای متفاوت در جهان متجلی شده است با نظام امریکا که متعلق به یک کشور است هیچ تفاوتی نمی بینند(دموکراسی یعنی امریکا). همه را با یک چوب می رانند. منطقه ی خاکستری وجود ندارد همه یا سیاهِ سیاه هستند یا سفیدِ سفید.

با چنین نگرشی سیاست خارجی ایران طراحی شده ومی شود واز تفاوت دیدگاه رهبران امریکا هیچ بهره ای برده نمی شود. آیا هیچ تفاوتی مابین رهبران امریکا وجود ندارد؟ آنها همه سروته یک پیاز هستند؟ آیا در شرایط کنونی هیچ تفاوتی بین ترامپ واوباما وجود ندارد؟ یکی توافق هسته ای را امضاء کرد دیگری در صدد پاره کردن آن است. یکی ازمهاجران خارجی حمایت می کند و دیگری در صدد اخراج آنهاست.

یکی ازانتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس حمایت می کند و حاضربه پرداخت همه گونه هزینه هست و دیگری آنرا قبول ندارد.اگردرانتخابات اخیر امریکا خانم کلینتون پیروزمی شد بازهم سرنوشت برجام چنین تیره وتارواز بازگشت تحریمها صحبت می شد؟! خانم مادلین آلبرایت وزیر خارجه بیل کلینتون از کوتای 28 مرداد سال 1332 عذرخواهی کرد ولی جرج بوش ایران را در اوج اصلاحات در محور شرارت قرارداد.!! آیا بین جیمی کارترکه با مطرح کردن حقوق بشر رژیم شاه را تحت فشار گذاشت و روزنه ی کوچکی برای انقلاب ایران باز کرد هیچ تفاوتی با ریگان میلیتاریست نبود.؟ در حال حاضر که مثلث ترامپ و سلمان و نتانیاهو که برای یکپارچگی ایران نقشه های شومی می کشند با اوباما وجود ندارد؟

رهبران یک حزب برای رسیدن به اهدافشان در دیگر کشورها جنگ راه می اندازند ولی رهبران حزب مخالف قضیه را با تحریم و مذاکره حل می کنند. آیا اینها تفاوت نیست؟ اگر تفاوت نیست پس چیست؟ رهبران امریکا دیگر چکارباید بکنند که دیگران تفاوت سیاستهای آنها را دریابند؟ تنها وجه مشترک آنها منافع ملی مردم امریکاست که نباید اختلافات جناحی و حزبی به آن آسیب برساند. خیلیها معتقدند الان ترامپ همان را هم با تک رویهای خود به خطر انداخته است.

اگریک امریکایی بگوید همچنانکه خیلی ازامریکاییها می گویند: رهبران ایران مانند خاتمی و موسوی هیچ تفاوتی با احمدجنتی ومحمد یزدی ندارند چه احساسی به شما دست خواهد داد. مردم ایران می دانند اینها در دیدگاهها یشان، در مورد دین، مذهب، سیاست، اقتصاد و غرب، و… درنحوه و نگرش حفظ نظام تفاوت اساسی و بنیادی با هم دارند. تنها وجه مشترک آنها حفظ نظام است آنهم ازراههای کاملاً متفاوت و متغایر، آیا می شود گفت: همه اینها یکی هستند وهیچ تفاوتی با هم ندارند.؟ آیا نادیده گرفتن اینهمه اختلاف و تفاوت خود خبط و خطای بزرگی نیست؟

نوشته:امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز