امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    70139

  • /
  • تاریخ :

    ۰۴ اسفند ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

.jpg - آیا خطر داعش برای اسلام بیشتر است یا سگ سردار آزمون؟تورکمن نیوز:  اخیراً یک تصویر از سردارآزمون فوتبالیست معروف ایرانی در فضای مجازی پخش شد که یگ توله سگ را درآغوش گرفته وزیرش نوشته بود((دینی که تورا نجس می داند باور نمی کنم)).برخی از روحانیون محترم این سخن او را مستمسک قرار داده اند و گفته اند زیر سئوال بردن احکام مسلم دینی یعنی نجس بودن سگ نوعی خروج از دین است که نباید گفته شود. من صدا و تصویر چهار نفر از آن بزرگان را در کانال تلگرامی خود به نمایش گذاشتم اول دوستان آنها را ببینند وبعد از آن مقاله ی من را بخوانند و در مورد سئوالات مطرح شده تامل بکنند.

یکم: سئوال اول از روحانیون بزرگوار این است که آیا با یک تصویر و یک اظهار نظر در فضای مجازی می شود دین و اعتقادات او را زیر سئوال برد؟
دوم: آیا در این خصوص از خودِ ایشان یا از پدر و مادر و یا ازنزدیکانش سئوال کردید؟ مطالب و تصویر پخش شده را قبول دارند؟ اگر قبول دارند منظور او از نجس نبودن سگ چیست؟ آیا قصد زیر سئوال بردن احکام دین را داشته است؟ یا بدون غرض و اهداف خاصی گفته است؟
سوم: اگر او خود را همچنان مسلمان بداند و سگ را هم نجس نداند چه باید کرد؟ آیا نجس ندانستن یک سگ، شخص مسلمان را از دایره دینداری خارج می کند؟
چهارم: در قدیم سگ و گربه همیشه در خانه ی ترکمنها بوده است. گربه بیشتر در خانه بود و سگها بیرون از خانه. اصولاً خداوند این حیوانات را طوری خلق کرده است که در کنار انسانها باشند اگر در کنار انسانها نباشند شاید نتوانند زندگی کنند. گرچه دیگر حیوانات را هم می شود با تربیت اهلی اش کرد.
پنجم: اگر سگ خوب تربیت شود و مسائل بهداشتی او خوب رعایت شود می تواند خیلی از مشکلات انسانها و از جمله سالمندان را حل نماید و کمک بزرگی برای آنها در خانه باشد. همچنانکه فیلم آنرا در کانالم به نمایش گذاشته ام.
ششم: اگربالفرض سردار آزمون با این عمل یا با این اظهار نظراز دین خارج شود تنها خاصیتش این است یک نفر به تعداد غیرمسلمانان افزوده شده است و هیچ خطری برای دیگران ندارد. اما خطر یک داعشی با آن اعتقادات جزمی و فقهی برای خودِ مسلمانان میلیونها برابر بیشتر از سگ سردار آزمون است. اگر آنها کاری نمی کنند به خاطر این است که دستشان به قدرت نمی رسد اگربه قدرت برسند فرزندان خودِ شماها را به خاطر عدم اطاعت از رهبران آنها خواهد کُشت.
هفتم: مگر همین داعشیها نبودند کشورهای عراق و سوریه را به نام اجرای احکام فقهی شخم زدند و ویرانی ببارآوردند. مگر طالبان ۵ سال در افغانستان حکومت نکرد؟ مگر آنها زمین فوتبال را به میدان اعدام تبدیل نکردند؟ مگر افغانستان را در عرض ۵ سال به اندازه ۵۰ سال به قهقرا نبردند؟ چرا یک هزارم حساسیتی که در مورد سگ و امسال آن دارید در مورد جنایات داعش و طالبان که بنام دین انجام می دهند ندارید؟
هشتم: مگر در فقه سنتی کفار نجس نیست؟ چرا هنگام بیماری برای معالجه بعضی ازمسلمانان راهی دیار کفر می شوند و دوست دارند بوسیله پزشکان حاذق آنها معالجه شوند؟ این دوگانه گی ها را چگونه توجیه می کنید؟
نهم: برادران بزرگوار کمی سرتان را از کتابهای فقهی هزار سال پیش بیرن بیاورید و نگاهی به اطرافتان بیندازید در دنیا چه دمی گذرد. کمی کتابهای جامعه شناسی و روان شناسی و حتی کتابهای روشنفکران دینی را مطالعه کنید ببینید آنها چه گفته اند و چه می گویند. خالق همه انسانها خداوند هست همه به او امید دارند.
دهم: مگر در بحران عراق و سوریه ندیدید همه ی آوارگان مسلمان به دیار کفر پناه بردند و یک نفر به عربستان و پاکستان فرار نکرد. مگر عربستان قلب جهان اسلام نیست؟ مگر آلمان مسیحی یک میلیون نفراز مسلمانان آواره را در کشور خود پناه نداد؟ چرا در نماز جمعه این حقیقت را برای مردم نمی گویید؟!!!
یازدهم: یکی از این بزرگواران در فایل صوتی خود می گوید(( ویروس کرونا در چین به خاطر سرکوب مسلمانان اویغراست)). اگر ویروس کرونا مسلمانان ایران و سایر کشورها را بکشد تقصیر کیست.؟ چرا جوامع جهان را به مسلمان و کفر تقسیم می کنید؟ چرا برای سنجش خوبی و بدی انسانها از ترازوی هزار سال پیش فقهی استفاده می کنید؟ چرا ترازوهای جدید مانند اخلاق و معنویت و انسانیت و عدالت را نمی بینید؟ آیا اینجوری می خواهید غیر مسلمانان را به اسلام دعوت کنید؟ این چه زبانی است که در پیش گرفتید؟ فکر می کنید حرفهای شماها را غیر مسلمانان نمی شنوند؟ چرا دیگران را نمی بینید؟ چرا حق را همیشه به خودتان می دهید؟ حرف حق آن است که همه ی انسانها را قانع کند نه فقط خودیها را.

 

270d - آیا خطر داعش برای اسلام بیشتر است یا سگ سردار آزمون؟امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز