امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

کرونا 12 300x185 - آیا با باز کردن پنجره ماشین کرونا وارد ماشین می شود؟ترکمن نیوز: همه ما در مورد روش های انتقال کرونا نگران هستیم در این مطلب به احتمال انتقال کرونا در اتومبیل پرداخته می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود می‌گویند انتقال کرونا از طریق پنجره‌ خودرو بسیار غیرمحتمل است.

در مقابل، توصیه شده است که تا جای ممکن پنجره‌ خودرو را به منظور حفظ تهویه و جریان هوا باز نگه دارید.محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد و مقالات موجود به این پرسش پاسخ داده‌اند که در صورت پایین بودن شیشه خودرو در حین رانندگی، احتمال انتقال ویروس کرونا از محیط بیرون وجود دارد یا خیر؟

در این مطلب آمده است: بر اساس مطالعات، در صورت حضور فرد آلوده به ویروس کرونا در یک خودروی سواری و باز بودن پنجره‌ خودرو به دلیل چرخش و جریان هوا، انتقال بیماری به دیگر سرنشینان خودرو کمتر از شرایطی است که شیشه‌ها بالاست.

همچنین توصیه شده است تا جای ممکن از سیستم سرمایشی (کولر ماشین) استفاده نشود. چرا که مانع جریان هوا و تهویه‌ مناسب در داخل خودرو می‌شود. اگر چه بر اساس نظر متخصصان، باز بودن پنجره‌ها در شرایط خاص (مثلا عبور فرد آلوده به ویروس از کنار خودرو در ترافیک) می‌تواند باعث انتقال شود اما در شرایط عادی و در حالتی که خودرو در حال حرکت است، به دلیل تهویه‌ ایجاد شده شانس ابتلا از این طریق پایین می‌آید.

بر اساس گزارش‌ها، احتمال انتقال ویروس کرونا از پنجره‌ خودرو به داخل بسیار کم است و تاکنون موردی از این طریق گزارش نشده است./ ایسنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز