امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

29° سانتی گراد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان؛

آگاه سازی جوانان در برگزاری ایمن چهارشنبه سوری نقش دارد

Charshanbe Sori 17E 300x190 - آگاه سازی جوانان در برگزاری ایمن چهارشنبه سوری نقش داردگرگان-ترکمن‌نیوز- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: با توجه به تغییر رویکرد برخی از برگزاری آئین های چهارشنبه سوری به سبک ایرانی و استفاده از مواد منفجره و آتش زا؛ آگاه سازی مردم بویژه جوانان در کاهش خطرات این مراسم و برگزاری ایمن این سنت نقش اساسی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از ایرنا، مهدی قره قاش اظهار کرد: در راستای آگاه سازی جامعه و بویژه نوجوانان که از خطرات استفاده از مواد منفجره آگاه نیستند، اجرای برنامه های آموزشی در سطح مدارس در دستور کار است.
وی اضافه کرد: همچنین برنامه ریزی شده که با برگزاری کارگاه های آموزشی در خانه های فرهنگ با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان، شرکت کنندگان نسبت به خطرات و آسیب های ناشی از بی احتیاطی در برگزاری این مراسم آگاه باشد.
رییس آتش نشانی گرگان نوان کرد: اقدامات پیشگیرانه دیگری از قبیل نصب بنر و چاپ و توزیع بروشور نیز انجام شده و این کار همچنان ادامه دارد، تا شاهد حادثه ای در چهارشنبه سوری نباشیم.
قره قاش با تاکید بر ضرورت حذف مواد محترقه و منفجره در برپایی چهارشنبه سوری به عنوان یک سنت و آئین دیرینه که در واقع فرصتی برای پیوند بیشتر مهر و دوستی ایرانیان است، افزود: خانواده ها در برپایی این مراسم سنتی در کنار فرزندان بوده و به آنان برای برگزاری صحیح و بی خطر این آئین کمک کنند.
وی همچنین توصیه کرد که خانواده ها نسبت به برپا کردن آتش با شعله کم و استفاده از لوازم خشک دقت داشته باشند و مواد اشتعال زا مانند نفت و بنزین را از اطراف آتش دور نگه دارند تا خطری سلامت آنان را تهدید نکند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان همچنین تصریح کرد: تمامی نیروها و تجهیزات آتش نشانی برای مقابله با هرگونه حادثه در آماده باش خواهند بود.
قره قاش یادآور شد: سال گذشته ۲۹ عملیات اطفاء حریق و بقایای بازمانده از آتش چهارشنبه سوری در سطح شهر گرگان انجام شد که نسبت به سال ما قبل آن کاهش چشمگیری داشت و تنها یک مورد سوختگی سطحی روی داد که مصدوم به بیمارستان منتقل شد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز