امروز : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بعد از نام پیامبر اکرمﷺ 300x148 - آوردن تعبیر «خاتم‌النبیین» بعد از نام پیامبر اکرمﷺ در ادارات پاکستان الزامی شدترکمن نیوز:  وزارت امور مذهبی پاکستان با صدور ابلاغیه‌ای کتبی، تمام ادارات دولتی و غیردولتی این کشور را ملزم کرد که بعد از نام پیامبر اسلام، حضرت محمدﷺ، تعبیر «خاتم‌النبیین» را هم بیاورند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از رسانه‌های اردوزبان؛ وزارت امور مذهبی پاکستان این دستور را بعد از آن به تمام ادارات ابلاغ کرد که این موضوع به اتفاق آرا به تصویب مجلس ملی این کشور رسیده است.
این ابلاغیه توسط وزارتخانۀ مذکور به‌صورت کتبی به تمام وزارتخانه‌ها و بخش‌های وابسته به آنها ارسال شده است.

گفتنی‌ست؛ در تاریخ 13 ژوئن سال جاری، مجلس ایالتی سِند مصوبه‌ای را مبنی بر خواندن و نوشتن «خاتم‌النبیین» بعد از نام مبارک حضرت محمدﷺ به تصویب رساند. این لایحه توسط محمدحسین، نماینده مجلس ایالتی سند از حزب MQM پیشنهاد شد.
لایحۀ مذکور در تاریخ 22 ژوئن، مورد حمایت تمام احزاب قرار گرفت و به اتفاق آرا در مجلس ملی پاکستان به تصویب رسید.
علاوه بر این، علی محمدخان، وزیر امور پارلمانی پاکستان نیز در رشته‌توئیت‌های مختلف اعلام کرده است که مجلس شورای ملی به اتفاق آرا لایحه‌ای را تصویب کرده است که به موجب آن، در تمام مدارس و کتاب‌های درسی هرجا نام پیامبر اکرمﷺ نوشته و بر زبان آورده می‌شود، تعبیر «خاتم‌النبیین» نیز باید نوشته و گفته شود.

«خاتم‌النبیین» بعد از نام پیامبر اکرمﷺ پاکستان2 222x300 - آوردن تعبیر «خاتم‌النبیین» بعد از نام پیامبر اکرمﷺ در ادارات پاکستان الزامی شد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز