امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ملکان 2 300x207 - آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و ارائه تسهیلات راهکاری برای بازگشت به جامعه معتادیناخبار گنبد کاووستورکمن نیوز رییس مرکز آموزش و فنی و حرفه ای گنبد کاووس از آموزش رایگان مهارت های فنی و حرفه ای اجتماعی و شغلی برای معتادان ترک یافته جهت بازگشت به اجتماع خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  محمدرضا ملکان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته ملی مهارت اظهار داشت: به معتادانی که اعتیادشان را ترک کرده اند با همکاری بهزیستی برای بازگشت به جامعه مهارت های فنی و حرفه ای به صورت رایگان آموزش داده می شود و با معرفی به اداره کار و تعاون می توانند تسهیلات اشتغالزا دریافت کنند.

وی افزود: برای تجهیز کارگاه های آموزشی مرکز اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال در هشت ماه گذشته تخصیص یافته است.

وی با اشاره به پیشرفت 43 درصدی مرکز فنی و حرفه ای خواهران گنبدکاووس که حدود یک دهه نیمه کاره رها شده است، گفت: برای تکمیل و تجهیز این مرکز به 45 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که درصورت تامین آن از محل اعتبارات شهرستانی می توان ظرف یک سال آن را به بهره برداری رساند.

ملکان به تعهد حدود 500 هزار نفر ساعت آموزش این مرکز درسال جاری اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 175 هزار نفر ساعت آموزش محقق شده و بقیه نیز تا پایان امسال محقق می شود.

وی تصریح کرد: سهمیه آموزش فنی و حرفه ای این مرکز درسال گذشته نیز حدود 538 هزار نفر ساعت بود که با شرکت سه هزارو 841 مهارت آموز شامل سه هزارو 202 آقا و 639 خانم در چهار بخش کشاورزی، صنعت، خدمات و فرهنگ و هنر محقق شد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس به فعالیت آموزشی 64 آموزشگاه آزاد تحت نظارت این مرکز نیز اشاره کرد و گفت: این آموزشگاه ها درسال گذشته مجموعا به سه هزار و 706 نفر شامل دو هزارو 352 خانم و یک هزار و 354 آقا با مجموع تقریبی 716 هزار نفر ساعت آموزش دادند.

ملکان افزود: آموزشگاه های بخش خصوصی این مرکز از ابتدای امسال تاکنون نیز به دو هزار و 481 نفر آموزش فنی و حرفه ای داده اند که یک هزار و 459 نفر آنان خانم و یک هزارو 22 نفر آقا بوده اند.
وی، مجموع رشته های حرفه ای مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاه های آزاد را 159 رشته حرفه اعلام کرد و گفت: درسال گذشته از مجموع پنج هزارو 786 مهارت آموز که در آزمون های پایان دوره شرکت کردند، تعداد سه هزارو 95 نفر آنان موفق به قبولی و دریافت گواهینامه شدند.
ملکان اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز چهار مرحله آزمون در 105 عنوان حرفه برگزار شده که از مجموع یک هزار و 772 شرکت کننده، یک هزارو 153 نفر قبول شدند.

ملکان 3 300x207 - آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و ارائه تسهیلات راهکاری برای بازگشت به جامعه معتادین

وی، آموزش به کارگران صنعت ساختمان به تعداد 508 نفر درسال گذشته و 11 نفر درسال جاری و آموزش مهارت آموزی به 282 زن سرپرست خانوار معرفی شده توسط برخی ادارات و نهادهای حمایتی را از دیگر برنامه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس برشمرد.
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس همچنین با قدردانی از رسانه ها در انعکاس اخبار و رویدادها به افکار عمومی، از آنان خواست تا بیشتر این مرکز و رشته های آموزشی آن را به مردم معرفی نمایند.
ملکان دراین خصوص گفت: بسیاری از مردم با این مرکز و اینکه حدود 90 درصد از مهارت آموزان می توانند پس از آموزش ها وارد بازار کار شده و یا از تسهیلات دولتی با کارمزد پایین برای راه اندازی کسب و کار برای خود بهره مند شوند، آشنایی ندارند.

وی همچنین از غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با فرماندار و ائمه جمعه و دیدار با خانواده شهید همکار به عنوان مهمترین برنامه های پیش بینی شده توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای در هفته ملی مهارت نام برد.

گروه خبری تورکمن نیوز

منبع: irna.ir/golestan

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز