تمتع 1 - آمادگی عربستان برای استقبال از عمره‌گزاران خارجیترکمن نیوز:  وزارت حج و عمره عربستان سعودی از آمادگی کشورش برای استقبال از عمر‌ه‌گزاران خارجی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  لقدس العربی نوشت: عبدالرحمن شمس، نماینده وزارت حج و عمره عربستان در امور عمره، اعلام کرد: این وزارتخانه پس از موفقیت در برگزاری عمره با عمره‌گزاران داخلی، آمادگی دارد تا از عمره‌گزاران خارجی نیز استقبال کند.

عبدالرحمن شمس ، در گفت‌وگو با شبکه خبر عربستان سعودی با اشاره به اینکه شمار عمره‌گزاران تا کنون به ۴۵ هزار نفر رسیده است، گفت:‌ از آغاز مرحله دوم عمره تا کنون ۱۲۰ هزار نمازگزار نیز در نمازهای جماعت مسجدالحرام شرکت کرداند.

وی در خصوص چگونگی ثبت‌نام عمره‌گزاران خارجی اظهار کرد: متقاضیان عمره از خارج از کشور باید از طریق شرکت‌های زیارتی قابل اعتماد ثبت‌نام کنند و ورود به عربستان فقط به صورت کاروانی امکان‌پذیر است و ورود به صورت انفرادی قابل پذیرش نیست.

شمس با بیان اینکه اپلیکیشن «اعتمرنا» فقط مختص عمره‌گزاران داخل عربستان است، از تلاش‌های صورت گرفته برای ارائه اطلاعات نادرست با هدف فریب دادن و گمراه کردن عمره‌گزاران خبر داد.

وی در زمینه ابتلا به بیماری کرونا در میان عمره‌گزاران نیز گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری ثبت نشده است و کارها براساس برنامه‌‌ریزی پیش می‌رود و همکاری لازم با شرکت‌ها و نمایندگان قابل اعتماد نیز برای استقبال از عمره‌گزاران خارجی آغاز شده است.

برگزاری نماز جماعت صبح در مسجدالحرام از یکشنبه، ۲۷ مهرماه، آغاز شده است و بر اساس مرحله دوم انجام تدریجی عمره، ۴۰ هزار نمازگزار و ۱۵ هزار عمره‌گزار در روز وارد مسجدالحرام می‌شوند که این تعداد ۷۵ درصد کل ظرفیت این مسجد را شامل می‌شود. همچنین روضه منوره حرم حضرت رسول(ص) نیز به روی زائران داخلی باز شده است.

مقامات عربستان از اول مهر ماه مجوز برگزاری عمره و زیارت مسجدالحرام را طی ۴ مرحله و به صورت تدریجی، همراه با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا صادر کردند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۶

۰۲ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84721

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک