امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

استاندار گلستان در دیدار با سفیر بنگلادش:

آمادگی حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در بندرخواجه نفس را داریم

استاندار گلستان 1 1 300x177 - آمادگی حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در بندرخواجه نفس را داریمترکمن نبور: استاندار گلستان با اشاره موقعیت های سرمایه گذاری در استان گفت:آمادگی حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در بندرخواجه نفس و همچنین ظرفیت های گردشگری در گلستان را داریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در دیدار با اعظم سارکار سفیر بنگلادش در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: به دلیل سابقه فعالیت در سازمان بنادر و همچنین ظرفیت های گلستان، تلاش دارم هر چه زودتر در منطقه خواجه نفس بندر ایجاد کنیم و البته از حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در این زمینه استقبال می کنیم.
وی افزود : بر اساس توافق با وزیر راه و شهرسازی، بخش دولتی به عنوان فراهم کننده زیرساخت در بندر خواجه نفس همکاری خواهد داشت و از سرمایه گذاران بخش خصوصی دو کشور استقبال می کند.
استاندار گلستان یادآور شد: تلاش داریم طی سال های آتی خواجه نفس را به بندر تخصصی چوب و غلات در شمال کشور تبدیل کنیم.
حق شناس گفت: هزینه ایجاد یک بندر در جنوب کشور ۱۰ برابر شمال کشور است و ما در خواجه نفس می توانیم با ایجاد عمق ۳ تا ۴ متری شرایط پهلوگیری کشتی ها را فراهم کنیم اما در جنوب باید این عمق ۱۲ تا ۱۳ متر باشد.

استاندار گلستان 2 1 300x177 - آمادگی حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در بندرخواجه نفس را داریم
همچنین در این دیدار سفیر بنگلادش در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تشابهات گلستان با بنگلادش اظهار کرد: علی رغم علاقه مندی بخش خصوصی ما خواهان حمایت های بخش دولتی ایران از سرمایه گذاران هستیم.
اعظم سارکار گفت : این سرمایه گذاران قریب به ۲۰ سال است که در ایران فعالیت دارند و با آگاهی از ظرفیت ها و شرایط سرمایه گذاری به گلستان آمده اند و امیدواریم این روابط بتواند زمینه همکاری مشترک را فراهم آورد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز