امروز : یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۴,۱۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

و حساسیت 300x209 - آلرژی و حساسیت موجب بروز کرونای شدید نمی شودترکمن نیوز:  امروزه کرونا قربانیان زیادی گرفته است و محققان به دنبال عوامل تشدید کننده این بیماری هستند اما طبق این تحقیقات به ما می گویند که داشتن آلرژی و حساسیت باعث تشدید کرونا نمیشود.

آیا آلرژی روی کرونا تاثیر دارد؟

مطالعات پزشکیِ تازه نشان می‌دهد که آلرژی‌ها، احتمال ابتلا به نوع شدید بیماری کووید ۱۹ را افزایش نمی‌دهند. در مطالعه‌ای که روی بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها انجام گرفت، مشخص شد که نتایج مربوط به افراد مبتلا به آلرژی با بیماران دیگر مشابه بوده است.

پزشکان آمریکایی اظهار کردند: وضعیت ۲۷۵ بیمار بستری شده در بیمارستان را که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا بودند و سابقه ابتلا به آلرژی نیز داشتند، مورد بررسی قرار دادیم و در مدت دو ماه متوجه شدیم که شدت بیماری بین بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که به آلرژی نیز دچار بودند با بیماران کرونایی بدون سابقه آلرژی تفاوتی ندارد.عواملی که محققان برای تعیین شدت بیماری در نظر گرفتند شامل بستری بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه، مدت اقامت، نیاز به اکسیژن مکمل و لوله‌گذاری بوده است.

در این مطالعه وضعیت افراد مبتلا به رینیت آلرژیک، آسم، اگزما و آلرژی‌های غذایی مورد بررسی قرار گرفت. به گفته محققان تفاوت قابل توجهی در تعداد مداخلات مورد نیاز بیماران در مقایسه با سایر بیماران وجود نداشته است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، حتی درباره پذیرش بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه می توان گفت که در افراد مبتلا به بیماری آلرژیک احتمال بستری ۴۳ درصد و در افراد دیگر ۴۵ درصد بوده است. همچنین افراد مبتلا به آلرژی ۷۹ درصد به اکسیژن مکمل نیاز پیدا کرده‌اند در حالی که این میزان در افراد دیگر ۷۴ درصد بوده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز